W Poznaniu uczczono Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego. Pod tablicą pamiątkową na ul. 27 Grudnia kwiaty złożyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i centralnych, kombatanci, a także młodzież szkolna. 

Ruszyły kolejne spotkania i warsztaty organizowane przez Poznań Biznes Partner. W tym miesiącu można skorzystać m.in. z zajęć poszerzających wiedzę o działalności w mediach społecznościowych, zdobyć ważne informacje na temat podatków czy zakładania własnej firmy. Obowiązują zapisy.

Rynek Wildecki w czerwcu i lipcu zamieni się w kino plenerowe. W każdy wtorek odbędą się tam prelekcje oraz pokazy filmowe. Oprócz tego na mieszkańców Poznania czekają również atrakcje sportowe i koncerty.

Od wtorku, 6 czerwca regularny ruch pociągów poprowadzony zostanie wiaduktem po stronie Plewisk, który powstał w ramach węzła Grunwaldzka. Oznacza to, że pasażerowie wsiadający do pociągu jadącego w stronę Poznania czy też wysiadający z niego, będą korzystać z docelowego peronu przy przystanku Poznań Junikowo.

We wtorek, 6 czerwca, absolwenci szkół średnich będą mogli rozwiać swoje wątpliwości na temat rekrutacji na uczelnie wyższe w Poznaniu. Tego dnia o godz. 20:00 odbędzie się live Q&A - Trzy Kwadranse z Doradcami dla wszystkich maturzystów oraz ich rodziców i wychowawców.

Szpital Miejski im. Franciszka Raszei obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w poniedziałek w Teatrze Polskim, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczył list gratulacyjny Elżbiecie Wrzesińskiej-Żak, dyrektorce placówki.

Popiół i żar z grilla powinien trafiać do specjalnych betonowych koszy. Niestety zdarza się, że poznaniacy i turyści wypoczywający nad Wartą wrzucają gorące odpady do pojemników, co wywołuje pożary. Nadpalone lub stopione kosze wraz z odpadami trzeba wymieniać, a znajdujące się w nich śmieci, które mogłyby trafić do recyklingu, nie nadają się do przetworzenia.

Poznań po raz kolejny został najlepszą gminą w Polsce w swojej kategorii w prestiżowym, niezależnym rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz PwC Polska. Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta, ponownie znalazł się w pierwszej trójce najlepszych włodarzy.

Na poznanianki i poznaniaków w pierwszy czerwcowy weekend czeka wiele wydarzeń. Z okazji Dnia Dziecka w całym mieście nie zabraknie atrakcji dla tych dużych i małych. Na placu Kolegiackim rozbrzmią ukulele, a na Cytadeli odbędzie się kolejna edycja "Poznań w formie". Nie zabraknie także spektakli teatralnych i koncertów.

Na trasę kolejki Maltanka w sobotę i niedzielę wyjedzie wóz motorowy nr 1 zwany "ryjkiem". Po mieście będzie można się przejechać linią 0, obsługiwaną przez skład wojennych wagonów tramwajowych KSW. Z kolei w sobotę na linii turystycznej 102 będzie można spotkać "ogórka". 

W niedzielę, 4 czerwca, rozpocznie się 13. edycja Enter Enea Festival. Impreza, tak jak w poprzednich latach, odbędzie się nad Jeziorem Strzeszyńskim. Przez 4 dni będzie można usłyszeć premiery, prawykonania, projekty specjalne i wyjątkowe muzyczne kolaboracje. Twarzą i pomysłodawcą odbywającej się od kilkunastu lat imprezy jest Leszek Możdżer. 

Do grona artystów tegorocznego cyklu imprez #NaFalach dołączyli członkowie Paktofoniki, legendy polskiego hip-hopu. Łącznie, w okresie wakacyjnym, odbędzie się 8 koncertów nad poznańskimi jeziorami - Maltańskim i Strzeszyńskim. 

W Ogrodzie Botanicznym UAM w najbliższy poniedziałek, 5 czerwca na poznaniaków i poznanianki czekać będą warsztaty przyrodnicze. Zajęcia odbędą się w ramach Dnia Ochrony Środowiska.

Poznań zwyciężył w kategorii inteligentnych miast powyżej 300 tys. mieszkańców. Stolicę Wielkopolski doceniono za sukcesywnie wdrażany Poznański Model Smart City. Wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystej gali Smart City Forum we Wrocławiu.

Jak poradzić sobie z uczuciem ciężkich nóg i workami pod oczami? Co zrobić, by poprawić jakość snu i pamięć? Czy na emeryturze można mieć za mało czasu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznają seniorzy i seniorki, którzy w czerwcu odwiedzą Srebrny Fyrtel.

Już 470 dzieci przyszło na świat dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro. Pary, które chcą wziąć w nim udział, mogą się zgłaszać - trwa właśnie jego druga edycja. 

Najnowsze wydanie mapy rowerowej Poznania jest już dostępne. Pomoże ono zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem.

W czwartek, 1 czerwca, rusza konkurs na neony, które ozdobią śródmieście Poznania. Przez cały miesiąc będzie można zgłaszać projekty świetlnych znaków - najlepsze z nich zostaną zrealizowane, a później będą mogły być rozmieszczone na budynkach. 

Więcej parków, a mniej samochodów w centrum stolicy Wielkopolski - to jedna z propozycji Dziecięcej Rady Miasta. Podczas gdy najmłodsi radni obradowali w urzędzie, tuż obok, na Wolnym Dziedzińcu na wszystkich małych poznaniaków i poznanianki czekały gry, zabawy, animacje i spektakle. Dzień Dziecka oficjalnie rozpoczął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Ławki z przetworzonej folii i odzieży, ogrodzenie ze starych opon, gry edukacyjne z palet - to wszystko znaleźć można na wyjątkowym, ekologicznym placu zabaw, jaki znajduje się przy ul. Meteorytowej 1. W Dniu Dziecka został on oficjalnie udostępniony najmłodszym. To pierwsze takie miejsce w Polsce.

Motoryzacyjny piknik Positive Ways odbędzie się 3 i 4 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oprócz wystawy samochodów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. wyścig samochodu sportowego z myśliwcem. Dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na akcję Polska dla Hospicjum.

W drugiej połowie czerwca rozpoczną się prace związane z kompleksowym remontem sygnalizacji świetlnej w rejonie przystanku tramwajowego Dworzec Zachodni przy ul. Głogowskiej. Zamontowany będzie między innymi system detekcji liczby pieszych oczekujących na "zielone".

Liczba wyników na stronie
30