Podróż do krainy lemurów, bezpłatna zabawa na basenie i lodowisku, odkrywanie podstaw kodowania, wyprawa w przeszłość z Mieszkiem i Dobrawą czy spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów - to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież w ramach ferii zimowych. 

Trwa nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Jeszcze do 18 lutego można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka 90 miejsc. Staże potrwają cztery miesiące. 

Ulica Rozwadowska na południu Poznania była drogą gruntową. Teraz odcinek od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej jest nie tylko utwardzony, ale też został rozbudowany o nowe chodniki i oświetlenie.

Nawierzchnia jezdni na ul. Gryfińskiej na Ławicy była w złym stanie technicznym, który znacznie utrudniał użytkowanie nie tylko kierowcom, lecz również rowerzystom i pieszym. Po przebudowie to się zmieniło. 

Już od najbliższego meczu Lecha Poznań, żeby dotrzeć na Enea Stadion przy ul. Bułgarskiej i wrócić z niego, nie trzeba już będzie kupować odrębnego biletu.Podróże środkami komunikacji miejskiej na liniach ZTM Poznań odbywać się będą na podstawie biletu lub karnetu na mecz. To powrót do takiego rozwiązania po kilkunastu latach. 

Zapowiada się bardzo koncertowy weekend. Coś dla siebie znajdą słuchacze niemal wszystkich gatunków muzycznych - od popu, przez blues, jazz, hip hop, ciężkie brzmienia, aż po muzykę poważną. Posłuchać będzie można gwiazd z lat 80., jak Halina Frąckowiak, artystów obecnie królujących na listach przebojów i z milionami odsłon na youtube - jak Ralph Kaminski, ale także uznanych nazwisk na scenie międzynarodowej - jak Tom Skinner. 

Jak skutecznie chronić dzieci przed krzywdzeniem? W jaki sposób można mu zapobiegać, jak je rozpoznać i  jak reagować? Czym są standardy ochrony małoletnich? Na te pytania odpowiedzą paneliści i panelistki występujący 28 lutego podczas konferencji "Razem chronimy dzieci - wyzwania i możliwości". Zaproszenie przyjęła Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka.

84 lata temu rozpoczęła się pierwsza masowa zsyłka Polaków na Sybir. W imieniu poznanianek i poznaniaków kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru złożyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Miejska infolinia obchodzi 15-lecie działalności. Od 9 lutego 2009 roku wspiera mieszkańców Poznania w kwestiach związanych z informacjami miejskimi, nieustannie powiększając zakres usług świadczonych na rzecz poznanianek i poznaniaków.

Niemal półtora kilometra drogi rowerowej powstaje na Starym Mieście. Wraz z budowaną trasą wzdłuż północnej strony ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, zmienia się cała infrastruktura towarzysząca. Piesi zyskują wygodne chodniki, przybywa również drzew i krzewów. 

"Lodowisko Chwiałka" będzie mieć towarzystwo - w sąsiedztwie obiektu przy ul. O. Mariana Żelazka ma powstać kolejny wielofunkcyjny obiekt sportowy. Pozwoli on na trenowanie nie tylko łyżwiarstwa, ale też innych dyscyplin.

Dzięki specjalnej multimedialnej tablicy studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dowiedzą się, kiedy autobus lub tramwaj odjedzie z najbliższych przystanków. To pierwsza uczelnia, która nawiązała współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego. Ten bezpłatnie przygotował wirtualny panel informacyjny z rozkładem jazdy on-line.

Czy warto wybrać zawód kucharza, fotografa czy dekarza? Co znaczy mieć w ręku konkretny fach? Jakie szkoły w Poznaniu kształcą w określonym zawodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na młodzież, która weźmie udział w Arenie Zawodów. Impreza odbędzie się w środę, 7 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Ponad 14 tysięcy zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska przyjęli w zeszłym roku strażnicy miejscy. Blisko 1,5 tysiąca interwencji miało związek ze zwierzętami potrzebującymi pomocy.

Bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów, porady, badania, pomiary ciśnienia, cholesterolu, a nawet EKG serca - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki 10 lutego, podczas najbliższej Białej Soboty.

O idei poznańskiej uchwały krajobrazowej i jej założeniach będzie można porozmawiać już 7 lutego podczas otwartego spotkania w Pawilonie. Wydarzenie kierowane do mieszkańców oraz przedsiębiorców będzie okazją, żeby lepiej poznać przepisy dotyczące rozmieszczania nośników reklamowych i małej architektury, a także podyskutować o estetyce przestrzeni publicznych.

Znacznie wzrośnie wysokość środków dla osiedli na budowę i remonty dróg lokalnych na lata 2025-2029. Wyniosą one 100 mln zł. Większość tych pieniędzy trafi do osiedli peryferyjnych.

Postępuje budowa pieszo-rowerowej przeprawy łączącej Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Na przełomie stycznia i lutego zakończyły się prace fundamentowe. Zapadła również decyzja o docelowej separacji ruchu 

Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę dotyczącą nowych zasad naliczania środków budżetowych dla osiedli. Oznacza to większą stabilizację ich finansowania. Przepisy zostaną uwzględnione przy planowaniu budżetu Miasta na 2025 r.

W 2024 roku minie 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dwa poznańskie skwery i dwie ulice otrzymały nazwy, które upamiętniają to ważne wydarzenie i ludzi, którzy się do niego przyczynili.

Miasto przystępuje do prac nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów wokół Jeziora Maltańskiego. Nowy dokument ma zastąpić plany sprzed 20 lat, co pozwoli skutecznie chronić tereny zieleni.

Liczba wyników na stronie
30