1393 kamery, ponad 9 tysięcy skutecznych interwencji i 144 zatrzymanych przestępców - to podsumowanie pracy zespołu operatorów monitoringu miejskiego w 2023 roku. System działających całą dobę kamer zwiększa skuteczność strażników miejskich i policjantów, a dzięki temu także bezpieczeństwo poznanianek i poznaniaków.

Trwa nabór do programu Kawka Bis, pozwalającego otrzymać dofinansowanie na wymianę tzw. kopciuchów. Warto się pospieszyć. Jest wielu chętnych. Poza tym od stycznia posiadaczom starych bezklasowych pieców centralnego ogrzewania grozi kara grzywny.

Wśród tegorocznych licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Poznania i regionu nie brakuje ciekawych ofert. Będzie można wcielić się w opiekuna zwierząt w ZOO, przeżyć przygodę na torze wyścigowym, spędzić dzień z czołgiem Abrams albo wylicytować hydrant przypominający... Jurka Owsiaka.

W niedzielę i poniedziałek w Poznaniu, tak jak w całej Polsce, obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. W Poznaniu mieszka niemal 150 tysięcy seniorów. Miasto przygotowało dla nich kompleksowe wsparcie i wiele propozycji na spędzenie wolnego czasu. 

Za trzy miesiące powróci Next Fest Music Showcase & Conference. Przedstawiono kolejnych artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji. Do Łony, Magdaleny Ostrowskiej, czy Kacperczyka dołączają między innymi Kaśka Sochacka i Oskar Cyms. Karnety dostępne są w sprzedaży. 

Historyczne kostki brukowe ze Starego Rynku, spotkanie z koziołkami czy limitowane karty PEKA - to tylko niektóre fanty przekazane przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  W tym roku zbiórka odbywa się pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

W niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a dzień później swoje święto będą mieli Dziadkowie. Najbliższy weekend to więc idealne święto na to, by razem z nimi posłuchać najpiękniejszych arii z operetek, pójść na koncert kolęd czy wybrać się do teatru.

Coraz więcej poznańskich lokali pozwala na zawieszenie paragonów. Dzięki temu prostemu gestowi każdy może pomóc potrzebującym - ufundować im ciepłe danie, pieczywo lub coś słodkiego. Do akcji mogą dołączać kolejne lokale - popularna aplikacja stworzyła już ich listę. 

Jak w ciągu zaledwie kilku lat stolica Wielkopolski zmieniła się z konserwatywnego miasta w najbardziej przyjazne miejsce dla społeczności LGBT+ w Polsce? Czy da się przenieść dobre poznańskie praktyki do innych miast? O tym rozmawiano podczas dyskusji w Lokum Stonewall, w której wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nowe nasadzenia zieleni na Piątkowie, remont chodnika w okolicy Szkoły Podstawowej nr 67, na ul. Wiatracznej i ul. Fabrycznej czy kontynuacja remontu jezdni na ul. Redarowskiej - wszystkie te prace mają wspólny mianownik - ich wykonanie omawiane jest z osiedlowymi radnymi.

Kto otrzyma tytuł Fest Miejscówki i znajdzie się na wyjątkowej mapie? Centrum Inicjatyw Senioralnych rozpoczyna projekt, który jest skupiony na miejscach szczególnie przyjaznych starszym mieszkańcom stolicy Wielkopolski. 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Marią Kośmińską-Błaszczyk - byłą dyrektor DPS przy ul. Konarskiego, aktualnie mieszkanką placówki. Złożył jej życzenia z okazji 90 urodzin. 

Radni przyjęli "Politykę Miasta Poznania na rzecz Równości i  Różnorodności Społecznej". To dokument, który pomoże jeszcze sprawniej budować w stolicy Wielkopolski przestrzeń wolną od dyskryminacji, a także wspierać społeczność mieszkanek i mieszkańców, by każdy czuł się tak samo ważny - niezależnie od stopnia sprawności, wieku czy wyznania.

Miejscy radni przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Jeżyce Północ" część A1. Dokument wyznaczył 5000 m2 nowej zieleni publicznej, dzięki czemu zachowane zostaną drzewa, a mieszkańcy zyskają dodatkowe tereny rekreacyjne. Ponadto plan określił strefę realizacji przejścia pod torami kolejowymi w rejonie ulicy Poleskiej.

Miejscy radni przegłosowali we wtorek zmiany w programie "POZnań - i zamieszkaj". Przyjęta uchwała pozwala na zawieranie umów na czas nieokreślony, nie tak jak do tej pory na 15 lat. To rozwiązanie jest korzystniejsze dla przyszłych lokatorów z uwagi na większą stabilność i trwałość najmu. Zmiany te były możliwe dzięki nowelizacji przepisów ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa.

Ferie w Wielkopolsce startują w lutym, ale już teraz warto pomyśleć o zimowym wypoczynku dla dzieci. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują dwa turnusy półkolonii wypełnionych atrakcjami. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy jeszcze trwają, ale warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Jak to się stało, że w ciągu zaledwie kilku lat stolica Wielkopolski zmieniła się z konserwatywnego miasta w najbardziej przyjazne miejsce dla społeczności LGBT+ w Polsce? Jak przebiegał ten proces i co jeszcze można poprawić? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy dyskusji w Lokum Stonewall, w której weźmie udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

"25 lat razem" - pod takim hasłem odbyła się gala z okazji ćwierćwiecza powiatu poznańskiego. W jej trakcie wręczono tytuły "Osobowości 25-lecia", a także tradycyjne Nagrody Starosty Poznańskiego za miniony rok. Dla laureatów oraz licznie zebranych gości, wśród których nie zabrakło posłów, przedstawicieli zaprzyjaźnionych regionów z kraju i zagranicy oraz samorządowców, w tym Bartosza Gussa, zastępcy prezydenta Poznania, wystąpił m.in. Krzysztof Zalewski z zespołem.

Koncert, spektakl, wystawa a może seans filmowy? Poznaniacy i turyści spędzający weekend w stolicy Wielkopolski mają w czym wybierać. Osoby planujące wesele mogą także wybrać się na Targi Ślubne, a zainteresowani kulturą żydowską - na wydarzenia w ramach Dni Judaizmu.  

Liczba wyników na stronie
30