"Poznań jutro" - debata w Lokum Stonewall

Jak to się stało, że w ciągu zaledwie kilku lat stolica Wielkopolski zmieniła się z konserwatywnego miasta w najbardziej przyjazne miejsce dla społeczności LGBT+ w Polsce? Jak przebiegał ten proces i co jeszcze można poprawić? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy dyskusji w Lokum Stonewall, w której weźmie udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Na zdjęciu prezydent Poznania idący w Marszu Równości - grafika artykułu
Uczestnicy rozmowy przyjrzą się przemianie mentalnej i wizerunkowej Poznania, który z konserwatywnego miasta zmienił się w przestrzeń przyjazną dla społeczności LGBT+

Dyskusja poświęcona roli Poznania w budowaniu społeczeństwa otwartego na różnorodność odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 stycznia, o godz. 18:00 w Lokum Stonewall (ul. Fredry 7). 

W debacie udział wezmą: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, Jowita Wycisk - członkini zarządu fundacji Tęczowe Rodziny, Sławomir Sierakowski - socjolog, współzałożyciel Krytyki Politycznej oraz Arek Kluk - prezes stowarzyszenia Grupa Stonewall. Rozmowę poprowadzi Paulina Kirschke - przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. polityki równościowej Poznania.  Spotkanie jest otwarte dla publiczności, która również będzie zaproszona do włączenia się w dyskusję.

Uczestnicy rozmowy przyjrzą się przemianie mentalnej i wizerunkowej Poznania, który z konserwatywnego miasta zmienił się w przestrzeń przyjazną dla społeczności LGBT+. Odpowiedzą na pytania, jak ten proces przebiegał i jaką rolę odegrali w nim aktywiści, a jaką władze miasta. Wspólnie zastanowią się także, czy istnieją obszary, w których Poznań może się poprawić, czy może już teraz jest przykładem dla innych? Spojrzą też w przyszłość - jakie kolejne cele może postawić przed sobą stolica Wielkopolski w zakresie polityki równościowej, różnorodności i otwartości na społeczność queerową, a także w jaki sposób może wpłynąć na inne miasta i regiony w całej Polsce, aby korzystały z dobrych praktyk, które sprawdziły się w Poznaniu.

AW