Rogalowe Muzeum Poznania - wystawa z okazji 10-lecia

Rogalowe Muzeum Poznania powstało w 2014 i bardzo szybko stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji stolicy Wielkopolski. Z okazji swojego dziesięciolecia przygotowuje specjalny programy wydarzeń, a pierwszym z nich będzie plenerowa wystawa, którą będzie można oglądać na Placu Kolegiackim już od piątku, 5 lipca 2024.

Zdjęcie dwóch mężczyzn, jeden w stroju kucharza, drugi trzyma szyld Rogalowego Muzeum Poznania - grafika artykułu
Rogalowe Muzeum Poznania

Rogale świętomarcińskie są wypiekane w Poznaniu od przynajmniej 170 lat. Dzięki temu stały się ważnym elementem dziedzictwa miasta. Ich historię przybliża Rogalowe Muzeum Poznania. Wyjątkowe tam są nie tylko pokazy, ale nawet jego siedziba. To pięciusetletnia kamienica położona przy Starym Rynku, naprzeciwko ratusza. Jest jednym z niewielu budynków, który w tak dobrym stanie przetrwał zawieruchę II wojny światowej.

O sukcesie tego przedsięwzięcia świadczą jednak przede wszystkim tysiące odwiedzających, a także nagrody. Wśród nich jest Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, które muzeum otrzymało w 2021 roku.

32 barwne plansze

Wątki związane z działalnością Rogalowe Muzeum Poznania, a także tajniki wypieku samych rogali oraz ich historia to niektóre z wątków, pojawiące się na 32. barwnych planszach, które staną się na poznańskim Placu Kolegiacki w piątek, 5 lipca 2024 roku.

- Przez dekadę zebraliśmy sporo doświadczeń i historii, którymi chcielibyśmy się podzielić. Na początek przygotowaliśmy otwartą dla wszystkich wystawę. Szczególnie polecam zwrócić uwagę na historyczne reklamy i artykuły z dawnej prasy poświęcone rogalom święromarcińskim - mówi Szymon Walter, jeden z pomysłodawców i współwłaścicieli Rogalowego Muzeum Poznania.

Rogalowa wystawa potrwa do środy, 14 sierpnia 2024 roku. Organizatorzy obiecują, że nie jest jedynym wydarzeniem jubileuszowego roku Rogalowego Muzeum Poznania.

- Pod koniec wakacji zaprosimy poznanianki i poznaniaków oraz oczywiście turystów i turystki na festyn z licznymi rogalowymi atrakcjami - dodaje Szymon Walter z Rogalowego Muzeum Poznania.

Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie www.rogalowemuzeum.pl.

Warto również śledzić Facebooka: https://www.facebook.com/rogalowemuzeum