Specjaliści z miejskiego szpitala im. J. Strusia przeprowadzili innowacyjną operację wszczepienia endoprotezy. Implant był wcześniej wydrukowany w technologii 3D - specjalnie dopasowany dla konkretnej pacjentki. Dzięki temu kobieta znów może chodzić.

Ręcznie wyrabiana ceramika, ozdoby świąteczne, biżuteria, a także regionalne i  zagraniczne smakołyki - to i wiele więcej czeka na poznaniaków podczas Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku potrwa on od 30 marca do 2 kwietnia na pl. Wolności.

30 marca rozpoczęła się kolejna edycja Poznań Motor Show, czyli jednych z najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie. Tym razem wśród gości specjalnych pojawią się m.in. Kuba Przygoński i Kajetan Kajetanowicz. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Jak co roku w stolicy Wielkopolski odbędzie się akcja sprzątania miasta. Od 21 do 23 kwietnia poznaniacy i poznanianki mogą zaangażować się w porządkowanie wspólnych przestrzeni. Dla grup, które zgłoszą swój udział do 16 kwietnia, przewidziane są pakiety z rękawiczkami oraz workami.

W planach na 2023 rok są remonty kilkunastu ulic, zarówno tych  dojazdowych oraz śródmiejskich, jak i tych osiedlowych, niezmiernie ważnych dla lokalnych społeczności. Pierwszy, ulicy Nad Wierzbakiem, już się zakończył.   

Studenci z Poznania już raz wygrali w najbardziej prestiżowych zawodach rakietowych świata. Teraz przygotowują się do kolejnego startu. Ich dzieło - rakietę HEXA 2 - można oglądać na wystawie "Nie to niebo" w CK Zamek.

Obłożenie hoteli w Poznaniu wróciło do poziomu zbliżonego do 2019 r. - poinformowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT). Do licznie odwiedzających stolicę Wielkopolski mieszkańców innych województw, dołączyli goście zagraniczni, przede wszystkim z Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

MPK Poznań chce kupić co najmniej dziesięć niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych.Przetarg zakłada również możliwość skorzystania z prawa opcji, czyli zakupu kolejnych, maksymalnie dwudziestu takich samych pojazdów.

17 kwietnia po raz pierwszy odbędzie się Wielkopolski Festiwal Rzemiosła. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych - będą mieli możliwość poznania zawodów, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Obowiązują zapisy, rejestracja do 31 marca.

Największa impreza stadionowa dla amatorów, czyli 1MILA, znowu zawita do Poznania. W tym roku będzie aż pięć konkurencji biegowych do wyboru. Już 17 września na bieżni POSiR Golęcin będzie można sprawdzić się na tartanie. Startując i wpłacając cegiełkę charytatywną, uczestnicy wspierają młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych programu stypendialnego "Wybiegaj w Przyszłość".  Zapisy właśnie ruszyły.

Kiermasz, animacje dla najmłodszych, warsztaty wielkanocne i rękodzielnicze, a także prezentacje historyczne - to wszystko czekać będzie na poznaniaków i poznanianki w niedzielę, 2 kwietnia na rynku Łazarskim. 

Poznański Budżet Obywatelski 2024 będzie inny niż zwykle. Tym razem do podziału będzie aż 26,6 mln - czyli o 1,6 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji. Ale to nie jedyna zmiana: zaproponowane projekty zostaną podzielone na "duże" i "małe". 

Zgodnie z zapowiedziami na początku kwietnia tramwaje wrócą na trasę od ronda Kaponiera, przez ul. Św. Marcin i Towarową, do ul. Matyi. Równolegle rozpocznie się łączenie nowego torowiska na pl. Cyryla Ratajskiego. Zarówno tam, jak i na ul. Św. Marcin wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Matematyka, chemia, fizyka, język polski czy angielski - to przedmioty, z których dostępne są bezpłatne korepetycje dla młodych poznanianek i poznaniaków. Aby z nich skorzystać, wystarczy wziąć udział w projekcie "Korki w Mieście".

Miasto Poznań także w tym roku dofinansuje działania związane z małą retencją. O wsparcie będą mogli starać się mieszkańcy, chcący ponownie wykorzystywać deszczówkę. Nabór do kolejnej edycji programu dotacyjnego rozpocznie się już 28 marca i potrwa do 27 kwietnia.

Zintegrowane Centrum Zarządzania Kryzysowego i Oglądu Monitoringu Wizyjnego może pochwalić się dobrymi wynikami. Od jego uruchomienia w październiku zeszłego roku do końca lutego 2023 roku operatorzy kamer wykryli aż 3030 zdarzeń wymagających interwencji. To o blisko 400 więcej niż w podobnym okresie w latach 2021-2022. Dzięki temu poznaniacy mogą czuć się bezpieczniej.

W nocy z soboty na niedzielę, z 25 na 26 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O godz. 2:00 zegarki trzeba przestawić na godz. 3:00.

Kompost - to naturalny i zupełnie darmowy nawóz do ogrodu i roślin doniczkowych. Jest też wykorzystywany na większą skalę do przywrócenia terenom poprzemysłowym właściwości użytkowych i przyrodniczych. Przydomowy kompostownik można w łatwy sposób wykonać samodzielnie.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zachęca szkoły oraz grupy zorganizowane do zgłaszania chęci udziału w warsztatach ekologicznych. Pracownicy ZZO przeprowadzą je w wybranym terminie na terenie szkoły lub przedszkola. Uczestnicy, oprócz cennych lekcji, otrzymają także książkę z ekobajkami.

Coraz bliżej końca są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Miętowej. Wykonywane są one w sąsiedztwie przebudowy ulic Rubinowej i Ametystowej. Dzięki realizowanej od końca listopada ubiegłego roku inwestycji, poprawią się warunki na drogach osiedlowych w tym rejonie Umultowa.

Liczba wyników na stronie
30