W ten weekend miłośnicy food trucków i kuchni z różnych zakątków świata mogą wybrać się na Wielką Szamę na Stadionie Miejskim. Fani egzotycznych zwierząt będą mogli podziwiać je podczas targów na MTP, a w kinach i teatrach tradycyjnie odbędą się interesujące seanse i spektakle.

Już w piątek, 24 marca otwarty dla ruchu został remontowany odcinek ul. Nad Wierzbakiem, czyli jezdnia pomiędzy ul. Litewską a ul. Grudzieniec. Zgodnie z planem prace miały się zakończyć we wtorek, 28 marca.

W związku z budową sieci trakcyjnej w najbliższą sobotę i niedzielę, 25 i 26 marca, na odcinku ul. Św. Marcin od ronda Kaponiera do al. Niepodległości oraz na ul. Towarowej, możliwe będą utrudnienia w ruchu.

W piątek, 24 marca, na cmentarzu Wspólnoty Brytyjskiej na poznańskiej Cytadeli odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę Wielkiej Ucieczki ze Stalagu Luft III w Żaganiu. 

Wydawca przewodnika Michelin ogłosił, że restauracje z Poznania zostaną uwzględnione w najbliższym wydaniu tego prestiżowego zestawienia. To trzecie polskie miasto, które zostanie ocenione przez słynnych inspektorów. 

Win z sześciu wielkopolskich winnic będzie można spróbować już w sobotę, 25 marca na rynku Jeżyckim. To także okazja do poszerzenia swojej wiedzy - dla uczestników wydarzenia przygotowano warsztaty z sommelierem.

W sobotę, 25 marca, rozpocznie się kolejny etap wymiany łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni - na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Pod koniec marca rozpoczyna się wiosenno-letni sezon lotniczy. Pojawią się nowe połączenia z Ławicy. Łącznie tradycyjnymi liniami do jesieni będzie można dolecieć do 41 lotnisk. Ofertę uzupełniają 33 kierunki lotami czarterowymi.

Początek kalendarzowej wiosny i poprawa pogody sprawiły, że można rozpocząć pozimowe sprzątanie poznańskich ulic, dróg dla rowerów i chodników. Zaczyna się także ściąganie osłon chroniących młode drzewa i niższe rośliny w pasach drogowych przed solnym aerozolem.

Od pięciu lat w poznańskich szkołach prowadzone są zajęcia antydyskryminacyjne. Przez ten czas przeprowadzono setki projektów o tej tematyce, w których uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczniów.

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miejscowości i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem - czerwcową rywalizacją!

Szpital im. J. Strusia został pierwszą miejską placówką w Polsce, która ma dostęp do autoryzowanego robota chirurgicznego da Vinci czwartej generacji. Pierwsi pacjenci skorzystają z supernowoczesnego sprzętu już w kwietniu.

20 kwietnia rozpocznie się w Poznaniu impreza muzyczna Next Fest. Przez trzy dni na kilkunastu scenach w mieście wystąpi ponad 100 artystek, artystów i zespołów. 

Urzędnicy w magistracie zbierają stare gazety oraz ścinki, które potem przekazywane są do schroniska dla zwierząt. Dzięki temu można ponownie wykorzystać makulaturę, a tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Wolontariusze poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej przeszli przez Poznań w barwnym korowodzie. Przechodniom rozdawali przygotowane wcześniej papierowe motyle i przekonywali, że pomaganie innym daje radość.

Skąd bierze się deszcz, po co go łapać i jak go przechowywać? Na te i inne pytania odpowiedzą uczniom poznańskich szkół podstawowych Dropek i Dropcia - bohaterowie kampanii edukacyjnej "Co zrobić z tym deszczem?". Na dzieci czeka program zajęć poruszający temat małej retencji oraz konkurs plastyczny, w ramach którego szkoła może wygrać ogród deszczowy.

Ulica Święty Marcin, okolica Okrąglaka, Stary Rynek - centrum Poznania przechodzi wielką metamorfozę. Z dnia na dzień na budowach pojawiają się kolejne metry nowych rur i okablowania, a także szyn tramwajowych, nawierzchni chodników, jezdni i przystanków. Realizacja Programu Centrum i rewaloryzacja płyty Starego Rynku to zadania angażujące średnio ponad 270 pracowników budowy dziennie.

Tej wiosny poznańscy ogrodnicy posadzą setki nowych drzew w miejskich parkach oraz przy drogach. Ponadto przybędą także krzewy oraz byliny. Pierwsze nasadzenia już ruszyły.

Kompleksowa pomoc psychoterapeutyczna, psychologiczna oraz psychiatryczna czeka na poznanianki i poznaniaków z doświadczeniem traumy w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego "Katharsis". Aby zapisać się na bezpłatną wizytę, nie trzeba mieć skierowania. 

Aż dziesięć wejść za złotówkę na miejskie pływalnie, lodowiska oraz korty tenisowe - to wyjątkowa oferta od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji dla wszystkich użytkowników programu OK Poznań. Wystarczy płacić podatki w Poznaniu, by do niego przystąpić i korzystać z dziesiątek zniżek.

Druga połowa marca upłynie w Bibliotece Raczyńskich na wielu atrakcjach. Wśród nich znajdują się oprowadzania, spotkania z ciekawymi osobami czy wydarzenia dla seniorów. Dla maturzystów trwa cykl "Powtórka przed..." - wykłady przygotowujące do egzaminu dojrzałości.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wystawił na aukcje 7 miejskich nieruchomości przeznaczonych na działalność gospodarczą. Lokale znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach i mają różnorodny metraż. Licytacje rozpoczną się 28 marca o godz. 12:00.

Podczas trwających targów wina poznanianki i poznaniacy będą mogli skosztować tego trunku z najlepszych winnic w Polsce. Ponadto na weekend zaplanowano wiele koncertów, a na stadionie na Golęcinie będzie można obejrzeć mecze ampfutbolistów, w tym Marcina Oleksego - zdobywcę nagrody FIFA.

Przeciwnikiem Lecha Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy będzie ACF Fiorentina. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 13 kwietnia w stolicy Wielkopolski. Rewanż odbędzie się tydzień później we Florencji.

Liczba wyników na stronie
30