Raport z I etapu konsultacji społecznych dotyczących aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+

Zgodnie z harmonogramem prac nad aktualizacją strategii od 4 listopada 2024 roku do 15 stycznia 2025 roku trwał I etap konsultacji społecznych dotyczących aktualizacji strategii rozwoju miasta.
W listopadzie 2024 roku uruchomiona została strona internetowa Aktualizacja Strategii | Poznan.pl, na której mieszkańcy i mieszkanki mogą na bieżąco znaleźć informacje i aktualności na temat postępu prac nad aktualizacją strategii, w tym konsultacji społecznych.
Od 4 listopada 2024 r. do 15 stycznia 2025 roku wszyscy zainteresowani mogli przesyłać swoje propozycje i oczekiwania dotyczące rozwoju Poznania na adres e-mail: strategia@um.poznan.pl lub pisemnie na adres: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania; ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań.
Dodatkowo, w listopadowe czwartki i grudniowe wtorki (3, 10 i 17 grudnia) w godzinach od 9:00 do 17:00 uruchomione zostały telefoniczne Dyżury strategiczne, podczas których można było porozmawiać z urzędnikami o aktualizacji strategii, o konkretnych obszarach dotyczących rozwoju czy też o formie i zawartości przyszłego dokumentu. Aby umówić się na taką rozmowę, wystarczyło zadzwonić na miejską infolinię pod numer 61 646 3344, czynną od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 20:00.
W ramach szerokich konsultacji dotyczących przyszłości Poznania od 26 listopada 2024 roku do 15 stycznia 2025 roku odbywał się cykl spotkań i warsztatów z różnymi grupami społeczno-zawodowymi, ekspertkami i ekspertami oraz mieszkankami i mieszkańcami Poznania, którzy chcieli wziąć udział w dyskusji na temat rozwoju naszego miasta.

Zorganizowane zostały spotkania i warsztaty z Radnymi Miasta Poznania, Radą Mentorską i Radą Naukową, studentkami i studentami, seniorkami i seniorami, przedstawicielkami i przedstawicielami poznańskiego biznesu, cudzoziemkami i cudzoziemcami, przedstawicielkami i przedstawicielami organizacji pozarządowych, stowarzyszeń pożytku publicznego i fundacji. Odbyły się także spotkania z młodzieżą, studentami zagranicznymi, radami osiedli oraz mieszkankami i mieszkańcami Poznania.
Rozmawiano o rozwoju Poznania, a pomysły i wspólnie wypracowane rozwiązania będą mogły być brane pod uwagę w kolejnych etapach prac nad tworzeniem dokumentu zaktualizowanej strategii rozwoju. 

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej