Raport z Ietapu konsultacji społecznych Planu Ogólnego miasta Poznania

Miejska Pracownia Urbnistyczna opracowała raport z I etapu konsultacji społecznych Planu Ogólnego Miasta Poznania.

Konsultacje społeczne projektu Planu ogólnego miasta Poznania trwały od 18 września do 31 października 2024 r.

W dniu 23 września 2024 o godz. 17.00  odbyło się spotkanie konsultacyjne w formie zdalnej, przy pomocy aplikacji ZOOM, w którym mogli wziąć udział mieszkańcy i wszyscy zainteresowani.

Odbyły się również spotkania konsultacyjne z przedstawicielami jednostek pomocniczych miasta Poznania - osiedi oraz organizacjami pozarządowymi  w następujących terminach:

- 26 września 2024 r.,

- 30 września 2024 r.,

- 3 października 2024 r.

- 7 października 2024 r.

w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Swoje opinie i sugestie dotyczące projektu Planu ogólnego można było przesyłać:

- pocztą elektroniczną na adres: mpu@poznan.mpu.pl,

- pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań,

- lub dostarczyć do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej,ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań

tylko na dedykowanym formularzu pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego w terminie konsultacji. Formularze te zostały wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 13 listopada 2023 r. w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U. z 2023 r. poz. 2509), zamieszczonego poniżej wraz z instrukcją wypełnienia formularza wniosku i pozostałymi materiałami informacyjnymi.

Do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej wpłynęło 6900 pism - formularzy złożonych przez osobyfizyczne, przedsiębiorstwa, stowarzyszeniaa oraz rady osiedli a także instytucje opiniujące i uzgadniające projekt Planu Ogólnego.

Zdecydowana większość pism - 5800 dotyczyła wprowadzenia na terenach obecnie funkcjonujących w Ponaniu rodzinnych ogrodów działkowych, strefy planistycznej SN - strefy zieleni i rekreacji.

Pozostałe pisma dotyczyły w większości pojedyńczych nieruchomości zlokalizowanych na terenie całego miasta, dla których wnioskodawcy wnosili o wprowadzenie konkretnych stref planistycznych, w tym określali podstawowe parametry zabudowy tj. maksymalną powierzchnię, wysokość i intensywność zabudowy oraz minimalną powierzchnię biologicznie czynną, a także wnioski dotyczące określania bądź rezygnacji z wyznaczania obszaru uzupełnienia zabudowy oraz obszaru śródmieścia.

Serdecznie dziękujemy za udział w konsultacjach i już dziś zapraszamy na II etap.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej