Na rynkowej płycie i dochodzących do niej ulicach z dnia na dzień układanych jest coraz więcej kostki granitowej, chodników z granitowych płyt i opasek z doskonałego porfiru trydenckiego.W centralnej części rynku położona będzie również historyczna kostka, która była tam od przebudowy w latach 60. 

22 października biegacze opanują Poznań. Wielkie emocje szykują się nie tylko podczas maratonu. Wrażeń dostarczą również imprezy towarzyszące królewskiemu dystansowi - Pho3nix Kids Maraton oraz bieg Poznań Five. W jego obsadzie są sławni sportowcy - zarówno czynni, jak i ci, którzy przeszli już na sportową emeryturę.

W związku z przywróceniem pełnej przejezdności skrzyżowania alei Niepodległości i ulicy Święty Marcin, od wtorku,10 października inaczej jeździć będą autobusy nr 171, 212, 215 oraz 222. Na powyższych liniach przywrócone zostaną stałe trasy  z korektami.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstanie Muzeum Motoryzacji. Będzie tam można zobaczyć około stu eksponatów, w tym zabytkowe samochody przedwojenne i z czasów PRL. Nie zabraknie też aut użytkowych, motocykli i rowerów. 

Powraca cykl webinarów "Trzy kwadranse z doradcami". Pierwsze w tym sezonie spotkanie odbędzie się już w ten wtorek, 10 października o 20:00. Jego tematem jest "Jak zaplanować rok szkolny, by szkołę/studia/pracę wybierać z przyjemnością".

Dużą grupą osób, które będą oddawać głosy w zbliżających się wyborach poza miejscem zameldowania, są studenci. Dlatego Miasto Poznań we współpracy z uczelniami zorganizowało siedziby obwodowych komisji wyborczych również w domach studenckich. By oddać tam głos, należy skontaktować się z ich administracją do 12 października.

Znane są już laureatki i laureaci stypendiów rozwojowych dla artystów i grup twórczych - jednego z najważniejszych programów wsparcia poznańskiej kultury. Przyznano ponad 30 stypendiów na łączną kwotę 300 tys. zł

40 par odebrało w poniedziałek w urzędzie miasta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyjątkowe wyróżnienia wręczył małżonkom Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W najbliższy weekend poznaniacy i poznanianki będą mogli wybrać się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi na Marsz Kejterka. Lokalne czytelnie przygotowały liczne spotkania i warsztaty w ramach Nocy Bibliotek. Nadchodzący weekend to również kulminacja wydarzeń upamiętniających wybitnego badacza i odkrywcę - Pawła Edmunda Strzeleckiego. 

W sobotę, 7 października, odbędzie się druga edycja Marszu Kejterka. To wydarzenie dla wszystkich czworonogów oraz ich właścicieli. Jego hasłem jest: w Poznaniu krzywdzenie zwierząt nie przejdzie, przejdzie za to Marsz Kejterka. Udział jest bezpłatny. 

Sześć odważnych i przedsiębiorczych kobiet zostało bohaterkami miejskiej kampanii, która powstała, by inspirować wszystkie mieszkanki stolicy Wielkopolski. Razem z Tygodniem Kobiet, który rusza już w najbliższą sobotę, wieńczy ona tegoroczną akcję społeczną "Poznanianki 2023".

Trwa 23. edycja konkursu na Poznańskiego Wolontariusza Roku. Miasto po raz kolejny pragnie docenić osoby zaangażowane w rozwój i zmienianie miasta na lepsze. Nabór kandydatek i kandydatów do nagrody potrwa do 15 października.

Jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce obchodziła swoje 65-lecie. W uroczystości brali udział również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz jego zastępca, Mariusz Wiśniewski.

Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłosiło konkurs literacki na opowiadanie kryminalne, którego akcja rozgrywa się w Poznaniu - "Kryminał do Poznania". Hasło pierwszej edycji brzmi: "Śledztwo do wzięcia". Zgłoszenia można przesyłać do 2 stycznia 2024 r. 

Mapping opowiadający o pobycie podróżnika w Australii i odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Wzgórzu św. Wojciecha - 6 października w Poznaniu odbyła się kulminacja obchodów poświęconych pamięci Pawła Edmunda Strzeleckiego, pochodzącego z poznańskiej Głuszyny odkrywcy, badacza i filantropa.

W sobotę, 7 października, odbędzie się festyn kończący budowę zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie nowy wodorowy autobus, którym będzie można dojechać na festyn.

Prace związane z budową drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, do ul. Kulasa są coraz bardziej zaawansowane. Powstający fragment obwodnicy ścisłego centrum, przewidzianej w Programie Rowerowym Miasta Poznania, pozwoli rowerzystom łatwiej  dojechać do śródmieścia, a z drugiej strony - wygodnie i bezpiecznie dotrzeć do Wartostrady oraz terenów rekreacyjnych.

Rozpoczęło się przywracanie stałej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Św. Marcin i al. Niepodległości po zakończeniu jego przebudowy. Pierwsze zmiany w stosunku do obowiązującej dotychczas są wprowadzane od środy, 4 października. W najbliższych dniach w tym rejonie zacznie już obowiązywać kompletna, stała organizacja ruchu.

Tylko w ostatnich czterech latach Poznań przeznaczył 131,2 mln zł na ochronę zdrowia - a w planach są już kolejne ważne inwestycje. Nowe możliwości dla pacjentów zapewniają miejskie szpitale - im. F. Raszei i J. Strusia. Już niemal wszystkie poradnie specjalistyczne w POSUM oferują powiadomienia SMS. To duże ułatwienie - w ubiegłym roku w ośrodku udzielono rekordową liczbę porad. 

"Muzyka na Jarmarku" to konkurs, w którym mogą wziąć udział artyści tworzący utwory w dowolnym gatunku muzycznym. Wybrane zespoły wystąpią na scenie Poznańskiego Jarmarku Świątecznego, a zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną.

Za niecałe dwa tygodnie Polacy oddadzą swoje głosy w wyborach do Sejmu i Senatu, a także w referendum ogólnokrajowym. Osoby, które chcą dopisać się do spisu wyborców lub pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania powinny pamiętać, że mają czas na załatwienie formalności tylko do 12 października.

Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich przejdzie konserwację. Monument zostanie odrestaurowany, zamontowane zostaną także tablice inskrypcyjne. W jego okolicy pojawi się również nowa zieleń. Prace mają potrwać do kwietnia przyszłego roku. 

Liczba wyników na stronie
30