Komisja Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał w sprawie przyznania tegorocznych wyróżnień: Honorowego Obywatelstwa Miasta Poznania oraz tytułów Zasłużony dla Miasta Poznania.
Komisja Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał w sprawie przyznania tegorocznych wyróżnień: Honorowego Obywatelstwa Miasta Poznania oraz tytułów Zasłużony dla Miasta Poznania.
Komisja Oświaty i Wychowania zapoznała się z działalnością i perspektywami Centrum Doradztwa Zawodowego dla młodzieży.
W związku z zaangażowaniem Urzędu Miasta w obsługę wyborów Prezydenta RP (I tura 18 maja i potencjalna II tura 1 czerwca), przewodniczący Rady Miasta podjął decyzję o zmianie terminów sesji RMP w maju i czerwcu.
Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustanowienia dwóch pomników przyrody w parku im. Wilsona.
Komisja Polityki Przestrzennej zapoznała się z założeniami z projektem Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2040+, który jest aktualizacją obecnie obowiązującej Strategii Rozwoju Miasta 2020+. Od 23 kwietnia do 28 maja trwa II etap konsultacji społecznych dotyczących tego dokumentu.
Sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych, a także szerzej pojęta problematyka alkoholowa, były tematem wspólnego posiedzenie trzech komisji: Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego; Rewitalizacji i Inicjatyw Lokalnych oraz Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.
Do Biura Rady Miasta wpłynął obywatelski projekt uchwały "w sprawie powołania komisji doraźnej Rady Miasta Poznania mającej na celu systemowe rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego na Osiedlu Maltańskim".
Życzenia świąteczne przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza wraz z zespołem Biura Rady Miasta.
W lutym br. Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w Poznaniu pomnika Wiedźmy. W kwietniu Prezydent Miasta zarządzeniem wyznaczył termin przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących formy i lokalizacji pomnika upamiętniającego Wiedźmę z Chwaliszewa. Odbędą się one w dniach od 23 kwietnia do 12 maja 2025 r.
Już po raz dwudziesty pierwszy Miasto Poznań przyznało nagrody za najlepsze prace doktorskie i magisterskie obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. W tym roku wyróżnienia odebrało 13 młodych naukowców. Wyniki ogłoszono oficjalnie w środę, 16 kwietnia, w Sali Białej Urzędu Miasta. Nagrody wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta i Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Wydawnictwo Miejskie Posnania, Kolegium Redakcyjne Kroniki Miasta Poznania, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Wydział Historii UAM zapraszają na debatę historyczno-archeologiczną Kół Naukowych pt. "Bolesław Chrobry i Mieszko II Lambert - królowie pobożni?" oraz promocję nowego tomu "Kronika Miasta Poznania" 1/2025 Bolesław Chrobry. Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.
W piątek, 11 kwietnia przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru oddano hołd Polakom pomordowanym oraz wywiezionym na wschód podczas masowej zsyłki na Sybir. Kwiaty pod monumentem złożyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i organizacji kombatanckich. Miasto Poznań reprezentowali przewodniczący Rady Miasta - Grzegorz Ganowicz i sekretarz Miasta - Stanisław Tamm.
W dniach 9-11 kwietnia Poznań gościł przeszło 30 samorządowców z całej Polski. Na zaproszenie przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza do stolicy Wielkopolski przybyli przewodniczący rad miast będących stolicami województw, by wspólnie debatować o roli i zadaniach samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom.
Delegacja Miasta Poznania z udziałem grupy radnych gościła we włoskim regionie Lombardia. Celem wizyty był m.in. wymiana doświadczeń w zakresie szkolnictwa zawodowego.
Problem zanieczyszczenia światłem w mieście był tematem posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.
Równo rok temu - 7 kwietnia 2024 r. - odbyły się wybory samorządowe, w których wyłoniona została Rada Miasta Poznania na kadencję 2024-2029.
W Forcie VII uczczono ofiary niemieckiej okupacji w latach 1939-1945 oraz zainaugurowano przypadający w kwietniu Miesiąc Pamięci Narodowej. Samorząd Poznania reprezentował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz.
Nestor polskiej urologii, ceniony naukowiec i nauczyciel akademicki, wieloletni ordynator Oddziału Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. W wieku 84 lat zmarł prof. Zbigniew Kwias. W 2012 roku Rada Miasta Poznania przyznała profesorowi tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania.
Sesja Rady Miasta Poznania w dniu 1 kwietnia to m.in. uchwały nazewnicze, planistyczne, czy dyskusja na temat stanowiska w sprawie finansowania oświaty.
Komisja Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego pozytywnie zaopiniowała wniosek Wydziału Gospodarki Komunalnej dotyczący udostępnienia gruntów miejskich pod realizację ciepłowni geotermalnych w zakresie ustanowienia użytkowania w trybie bezprzetargowym na gruntach komunalnych na rzecz podmiotu Innargi Poland Sp. z o. o.