Geoserwis obszarów chronionych w Polsce
Specjaliści w dziedzinie INSPIRE i ochrony przyrody wymieniali doświadczenia związane z wdrażaniem dyrektywy w swoich krajach, tworzeniem i harmonizowaniem baz danych. Dane te już wkrótce ułatwią zainteresowanym pozyskiwanie szeregu informacji środowiskowych.
W każdym kraju Unii Europejskiej dane przestrzenne gromadzone są przez różne organizacje, instytucje, urzędy centralne i regionalne. W państwach Wspólnoty Europejskiej istnieje olbrzymia liczba, rozproszonych baz danych. Zebranie kompleksowej informacji przestrzennej dotyczącej danego regionu okazuje się więc niezwykle czaso- i pracochłonne. Natomiast porównywanie tych danych między różnymi krajami Unii Europejskiej jest już niemal niemożliwe, ze względu na brak harmonizacji.
Podczas konferencji przedstawiciele dziewięciu krajów UE zastanawiali się, jak zmienić tę sytuację, a także, jak dostosować i zebrać wszelkie dostępne dane, by móc w pełni korzystać z geoportalu europejskiego.
Zobacz również

Konkurs H2O Challenge - stwórz grę w tematyce ochrony wody

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań 2035

Wsparcie na gromadzenie deszczówki
