MAPY AKUSTYCZNE MIASTA POZNANIA

Zgodnie z art. 118 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (tj. z 2008 r. Dz. U. Nr 25, poz. 150, z póź. zm.), na potrzeby oceny stanu akustycznego środowiska, starosta sporządza, co 5 lat, mapy akustyczne (...).

Stosownie do ust. 3 pkt. 2, 3 i 4 załącznika do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23 listopada 2010 r. w sprawie sposobu i częstotliwości aktualizacji informacji o środowisku (Dz. U. z 2010 r., Nr 227, poz. 1485) niniejszym załączamy wyniki pomiarów stanowiących podstawę sporządzania map akustycznych dla aglomeracji o liczbie mieszkańców większej niż 250 tysięcy wraz z wykazem terenów, na których poziom hałasu przekracza poziom dopuszczalny określony dla pory dziennej i nocnej w przepisach szczególnych, wraz z określeniem obszaru występowania przekroczeń.

Dla miasta Poznania w 2007 i w 2012 roku, na potrzeby oceny stanu akustycznego środowiska, opracowano mapy akustyczne. Ich celem jest identyfikacja i charakterystyka głównych źródeł hałasu występujących na terenie miasta oraz wyznaczenie obszarów zagrożonych ponadnormatywnym poziomem hałasu.

Mapy obejmują zasięgi oddziaływania dla następujących źródeł hałasu:

  • samochodowego,
  • kolejowego,
  • tramwajowego,
  • lotniczego,
  • przemysłowego.

Mapy akustyczne miasta Poznania składają się z części opisowej i części graficznej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej