Festiwal Spring Break: Poznań zastąpił Opole i Jarocin

Enea Spring Break to pionierski na polskim rynku festiwal showcase'owy. Koncerty zaproszonych artystów odbywają się w klubach rozsianych po śródmieściu i trwają około 30 minut.
- Dzięki temu w ciągu trzech dni wystąpi przeszło 120 wykonawców. Formuła showcase'u daje debiutantom możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności oraz przede wszystkim przedstawicielom branży muzycznej - mówi Tomasz Waśko z fundacji Fast Forward, która organizuje w Poznaniu Spring Break od czterech lat,
Nic więc dziwnego, że festiwal z roku na rok otrzymuje coraz większe wsparcie Miasta Poznań. Dzięki jednej z najwyższych ocen w tegorocznym otwartym konkursie na dotacje wieloletnie w 2017 organizatorzy otrzymają wsparcie w wysokości 300 tys. złotych, a łączna dotacja na trzy edycje imprezy przekroczy 1 milion złotych.
- Konkurs wieloletni to ukłon w stronę organizacji pozarządowych, którym w takim trybie łatwiej jest pewne działania planować. Naszym celem jest stabilny rozwój kluczowych projektów na mapie kulturalnej Poznania, Spring Break jest jednym z nich - mówi Jędrzej Solarski, z-ca prezydenta Poznania.
Spring Break zagości w Poznaniu 20 kwietnia i potrwa trzy dni. W rolach głównych zobaczymy liderów alternatywnej muzyki popularnej, takich jak Fisz Emade Tworzywo, Organek, Mitch & Mitch & Kassin, Łona, Webber & The Pimps, Domowe Melodie, Anita Lipnicka, Wacław Zimpel i powracający po latach Snowman.
- Co ważne, ich obecność nie przysłoni koncertów ponad stu młodych wykonawców, z których około 25 to artyści z Poznania, bądź związani ze stolica Wielkopolski - m.in. Deer Daniel, Tarpan, In Twilight's Embrace i Phil Hollins. Liczymy, że podobnie jak w ubiegłych latach udany występ na Spring Breaku otworzy im nowe możliwości, jak stało się to m.in. z Terrific Sunday, Kortezem, Buslavem czy Rosalie - przekonuje Marcin Kostaszuk, z-ca dyrektora Wydziału Kultury UMP.
Występom młodych zespołów towarzyszyć będą z warsztaty i panele z udziałem przedstawicieli polskich i zagranicznych festiwali muzycznych, wytwórni płytowych oraz menedżerów polskich zespołów. Wokół i w trakcie festiwalu odbywają się imprezy towarzyszące, m.in. finał 30/30 - konkursu na najlepszą okładkę płytową i wystawa najlepszych prac organizowane przez Galerię Miejską Arsenał.
Podobnie jak w ubiegłym roku, największa scena podczas Enea Spring Break zlokalizowana będzie na pl. Wolności. Każdy, kto kupi festiwalowy karnet, będzie miał wstęp na koncerty odbywające się w tym miejscu. Posiadacze karnetów będą mogli również uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w kilkunastu innych lokalizacjach (o wstępie decydować będzie pojemność klubu).
Sprzedaż karnetów trwa od 20 stycznia. Można je nabyć na stronach: www.ticketmaster.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz www.ticketpro.pl, a także w punktach stacjonarnych takich jak sklepy sieci EMPiK, Media Markt czy Saturn oraz w kasie Centrum Kultury Zamek.
Pełna lista artystów, których występy zobaczymy na Enea Spring Break dostępna jest na www.spring-break.pl
H. Bugajny/biuro prasowe
M. Kostaszuk/Wydział Kultury
Zobacz również

Rusza Next Fest - 3 dni, 120 koncertów, 13 scen, tysiące ludzi [AKTUALIZACJA]

Zaawansowane prace przy budowie wiaduktów

Tramwaj z Krakowa będzie kursował na liniach turystycznych
