Trwa modernizacja Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM). Poprawi się komfort leczenia pacjentów i funkcjonalność budynku, w którym zagospodarowane zostaną nieużywane pomieszczenia. Łatwiej do ośrodka dostaną się też osoby poruszające się na wózkach.

27 lutego to Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. W stolicy Wielkopolski jest ich ponad 4 tysiące - Miasto wspiera ich działalność na wielu polach. 

Jak przygotować smaczny deser, skonstruować i zaprogramować robota, zrobić dobrą fotografię czy zaplanować kampanię reklamową? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na młodzież we wtorek, 28 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich, podczas targów szkolnictwa zawodowego i technicznego "Arena Zawodów".

Koniec tygodnia będzie ostatnią szansą na odwiedzenie Zimowego miasteczka na placu Wolności. Fani kina będą mogli obejrzeć film będący polskim kandydatem do tegorocznego Oscara. Nie zabraknie też koncertów i wydarzeń upamiętniających ofiary wojny w Ukrainie.

Przedsiębiorcy ze średnich, małych i mikrofirm z Poznania mogą dostać dofinansowanie do szkoleń i kursów dla wszystkich pracowników. Wsparcie jest możliwe dzięki projektowi "Usługi Rozwojowe szansą na sukces". Do tej pory skorzystało z niego niemal 5 tysięcy osób. 

Dokładnie rok temu, 24 lutego,  Federacja Rosyjska napadła na Ukrainę. To wydarzenie zmieniło bieg historii i miało wielki wpływ na cały świat - także na Poznań. By uczcić ofiary tej wojny, przedstawiciele Miasta złożyli kwiaty pod głazami pamięci na cmentarzach na Miłostowie i Junikowie.  

Dzięki wygranej 1:0 na własnym boisku z norweskim FK Bodø/Glimt Lech Poznań awansował do 1/8 Ligi Konferencji Europy. Ostatni raz polska drużyna piłkarska doszła do tego etapu rozgrywek ponad 30 lat temu. W piątek, 24 lutego, po godz. 13:00 Kolejorz pozna rywala, z którym zagra 9 i 16 marca.

Przeciwnikiem Lecha Poznań w 1/8 Ligi Konferencji Europy będzie szwedzki Djurgårdens IF. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Bułgarskiej, 9 marca. Rewanż odbędzie się tydzień później w Sztokholmie. 

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Ta poważna choroba dotyka miliony osób w Polsce. Nieleczona - może prowadzić do śmierci. Dlatego Miasto wspiera osoby, które potrzebują pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów mogą korzystać m.in. młodzi ludzie, seniorzy, w tym także obywatele Ukrainy.

W czwartek, 23 lutego, Lech Poznań rozegra spotkanie rewanżowe przeciwko norweskiemu FK Bodø/Glimt. Stawką będzie awans do 1/8 Ligi Konferencji Europy. Na trybunach zasiądzie rekordowa w tych rozgrywkach liczba widzów. 

1,5 proc. podatku PIT może sfinansować dodatkowe godziny zajęć dla dzieci i seniorów czy zapewnić kilkanaście kilogramów karmy dla zwierząt. Na te pieniądze czeka w Poznaniu ponad 200 organizacji pożytku publicznego - wszystkie działają na rzecz stolicy Wielkopolski i jej mieszkańców. 

81 lat temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą. Straty materialne liczono w milionach. O spektakularnej akcji przypomniały w środę władze miasta, kombatanci i poznańscy uczniowie.

Już za dwa dni minie rok od wybuchu pełnowymiarowej wojny w Ukrainie. Dziecięcym wyrazem sprzeciwu jest powstała z poznańskiej inicjatywy piosenka "Drzewo pokoju". Do jej wykonania 24 lutego zaproszone są wszystkie szkoły w całej Polsce. 

Prawidłowe postępowanie ze starymi bateriami jest ważne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, składają się z wielu szkodliwych dla środowiska substancji - czyli są groźne także dla ludzi. Po drugie, w procesie recyklingu można odzyskać ponad 99% użytych składników! Zużyte baterie należy wrzucać do odpowiednich pojemników. 

Na czwartkowy mecz Lecha Poznań z FK Bodø/Glimt sprzedano już ponad 31 tysięcy biletów. W związku z dużym zainteresowaniem najlepiej wybrać się na mecz korzystając z komunikacji miejskiej, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Ci, którzy zdecydują się jednak na przyjazd samochodem, muszą zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w okolicach stadionu.

Jak wojna wpływa na język polski, a jak na ukraiński i rosyjski? Jakie ślady zostaną po niej w polszczyźnie? Czy słowa mogą pomóc w radzeniu sobie z powojenną traumą?  Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy Poznańskiej Debaty o Języku im. prof. T. Zgółki. 

Co zrobić, żeby starszym poznaniakom i poznaniankom żyło się lepiej? Co warto poprawić, a co już jest sprawdzone i dobre? Na te pytania odpowiada nowa polityka senioralna Miasta. Poznańscy radni przyjęli dokument podczas wtorkowej sesji.

Liczba wyników na stronie
30