Liczba wyników na stronie
10

Wyobraźcie sobie warzywa i owoce skąpane w bańkach mydlanych, rosnące szybciej i bardziej efektywnie. Choć brzmi to jak scena z futurystycznego filmu, jest to rzeczywistość. Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu opracowali przełomową technologię: cieplarnię bąbelkową. Ten innowacyjny system, nie tylko poprawia plon, ale również znacznie ogranicza zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Rozpoczął się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących przyszłości Poznania. Z tej okazji odbędą się warsztaty, podczas których omówiony zostanie rozwój miasta. Wypracowane pomysły będą uwzględnione w zaktualizowanym projekcie strategii. 

10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. By zwrócić uwagę na tę ważną datę, we wtorek po zmroku budynek urzędu miasta na placu Kolegiackim podświetli się na zielono. 

Jest niewidoczny, bezwonny i wyjątkowo niebezpieczny. Tlenek węgla, zwany też "cichym zabójcą", każdego roku w Polsce powoduje śmierć kilkudziesięciu osób, a jeszcze więcej ulega zatruciu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania zorganizował konkurs, w którym do wygrania są czujniki czadu - urządzenia ratujące życie.

Jeszcze przed rozpoczęciem wysokiego sezonu w przyszłym roku na poznańskim lotnisku zajdą zmiany, które wpłyną na komfort i szybkość obsługi pasażerów. Przy przechodzeniu przez kontrolę bezpieczeństwa nikt nie poprosi o wyciągnięcie płynów i elektroniki z bagaży. Nie trzeba będzie również ściągać butów - takie udogodnienie pojawi się na lotnisku w Poznaniu jako pierwszym w Polsce. 

We wrześniu młodzi ludzie z całej Polski brali udział w IT Fitness Test. Teraz podano jego wyniki - poznaniacy i poznanianki znaleźli się znacznie powyżej średniej krajowej. Najlepszych uczniów i nauczycieli nagrodzono w czwartek w urzędzie miasta. 

Poznań po raz kolejny stał się miejscem kluczowych rozmów, tym razem o równości i różnorodności. Konferencja Leaders & HR 4 Equality - Różne drogi do równości w praktyce zgromadziła liderów i liderki, przedstawicieli biznesu, nauki i organizacji społecznych. Celem wydarzenia było poszukiwanie rozwiązań na rzecz bardziej inkluzywnego jutra.

Gdzie szukać diagnozy? Jak znaleźć dobre przedszkole integracyjne dla malucha? Komu przysługuje dofinansowanie, a komu zasiłek? Na co zwrócić uwagę, wybierając żłobek? To tylko niektóre pytania, z jakimi na co dzień mierzą się rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Miasto przygotowało dwa kompleksowe informatory, które pomogą znaleźć najważniejsze odpowiedzi. 

Liczba wyników na stronie
10