Poznańska Debata o Języku pod hasłem "Prosty język"
Językoznawcy, urzędnicy i informatycy będą się zastanawiali, jak przekształcać i skracać skomplikowane teksty kancelaryjne, aby były powszechnie i szybko rozumiane przez wszystkich obywateli. Przedmiotem rozważań będzie też zbyt trudny język podręczników szkolnych.
Szczególnie zapraszamy do wysłuchania pierwszej części dyskusji o prostym języku w nowoczesnym urzędzie. W tej części głos zabiorą:
- Michał Łakomski, dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania,
- prof. Jarosław Liberek i dr hab. Karolina Ruta-Korytowska, językoznawcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza,
- Tomasz Parkoła, specjalista z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
Wprowadzanie prostego języka w Urzędzie Miasta Poznania ściśle wiąże się z koncepcją smart city - inteligentnego miasta.
Dbamy o przystępną komunikację, równy dostęp do usług oraz udzielanie potrzebnych informacji w dostępnej formie i w zrozumiałym języku. Chcemy być nowoczesnym, przyjaznym urzędem, otwartym na potrzeby mieszkańców - o tym opowie więcej dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa.
Debata rozpocznie się 19 lutego 2022 roku o godzinie 18.30 i będzie transmitowana przez telewizję WTK, na stronie http://video.poznan.pl/, na stronie głównej poznan.pl oraz w mediach społecznościowych Miasta Poznania (streaming na żywo).
Debata będzie tłumaczona na polski język migowy.
AK