Liczba wyników na stronie
10

W maju i czerwcu odbyło się kilka warsztatów, podczas których uczestniczki i uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę w zakresie m.in: Generative AI, zarządzania projektami, darmowych narzędzi pracy oraz podstawy analizy danych. Grupa 20 urzędniczek i urzędników, zaangażowali się w treści szkoleniowe oraz aktywnie testowali aplikację Smart City Poznań. Cykl warsztatów odbył się we współpracy z firmą Capgemini.  

Korzystając z mediów społecznościowych możemy trafić na fałszywe profile, podszywające się pod innych użytkowników portalu. Po co ktoś przyjmuje cudzą tożsamość? Jak rozpoznać taki profil i czy możemy coś z tym zrobić? Nad odpowiedziami na te pytania zastanawiamy się w dzisiejszym Cyber Piątku.

Orlen uruchomił w Poznaniu swoją pierwszą w Polsce ogólnodostępną, całodobową stację wodorową, na której można tankować samochody osobowe, ciężarowe, a także autobusy. Będzie z niej korzystać m.in. 25 autobusów należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu. W ciągu 15 lat Orlen dostarczy w tym celu 1,8 mln kilogramów paliwa wodorowego.

Dzisiaj w Poznaniu mamy około 25OC w cieniu, a możemy podejrzewać, że najbliższe miesiące przyniosą tylko wyższe temperatury. Skutki gorąca w okresie letnim odczuwamy nie tylko my, ale i nasz sprzęt elektroniczny. W dzisiejszym Cyber Piątku opowiemy o zagadnieniu ciepła w kontekście sprzętów elektronicznych.

Według różnych źródeł około 15 procent populacji, to osoby z niepełnosprawnością. Prawie 80 procent przyznaje, że nie może korzystać z produktów lub usług, ponieważ są dla nich niedostępne. Sytuację ma zmienić Europejski Akt o Dostępności (EAA), który został przeniesiony do polskiego prawa Polskim Aktem o Dostępności.

Od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe umowy z wykonawcami odbierającymi odpady komunalne. Usługa będzie realizowana przez kolejne 3 lata. Oznacza to kilka zmian, ale opłata za odpady nie zmieni się. Nie trzeba też składać nowych deklaracji.

"Człowiek w rzeczywistości AI: rozwój czy stagnacja" - to temat najbliższej debaty z cyklu Areopag Uniwersytetów. W środę, 19 czerwca, o godz. 16:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1) naukowcy zastanowią się, co nas czeka w przyszłości w kontekście sztucznej inteligencji? Czy i jak zmienią się procesy społeczne, komunikowanie, nauka czy edukacja oraz czy staniemy się potęgą intelektualną i społeczną, czy jednak dotknie nas stagnacja? 

Liczba wyników na stronie
10