O ekologii w ciekawy sposób

Czy na Saharze może pojawić się śnieg? Co zrobić, kiedy spotka się w lesie dzika? Gdzie wyrzucić blister po zużytych lekach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na Edu4Eco.pl. To nowa platforma edukacji ekologicznej, na której dostępne są treści dotyczące: gleby, powietrza, wody, klimatu, odpadów oraz fauny i flory. Zdobytą wiedzę można sprawdzić w formie zabawy, rozwiązując quiz.
Na wspomnianej stronie internetowej znajdują się również artykuły na temat ciekawostek z kraju i świata, a także darmowe materiały edukacyjne, w tym filmy wideo, które mogą stanowić pomoc dydaktyczną. Nauczyciele mogą wykorzystać je podczas zajęć w szkołach, a rodzice do rozmów o ekologii z dziećmi.
Treści publikowane na nowej platformie edukacyjnej dostępne są także w mediach społecznościowych, takich jak Instagram oraz Facebook.
Platforma Edu4Eco.pl powstała z inicjatywy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.
AJ/ ZZO
Zobacz również

"AI dla Miast: Inteligentne Rozwiązania dla Przyszłości"

Miasto Poznań jednym ze stu inteligentnych miast

Eksperci z całego świata rozmawiają w Poznaniu o retencji
