Wybory do Parlamentu Europejskiego

Dopisanie do spisu wyborców jest jednorazowe - obowiązuje tylko na najbliższe wybory. Wniosek można znaleźć na stronie urzędu miasta - bip.poznan.pl. Trzeba go złożyć najpóźniej 21 maja 2019 r. na piśmie. Dokument można złożyć w urzędzie osobiście, przez osobę trzecią lub pocztą. Od wtorku (23 kwietnia) można to zrobić w aż trzech lokalizacjach.
- Dotychczas sprawy wyborcze załatwialiśmy tylko na Libelta - informuje Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania. - Od wtorku uruchamiamy obsługę w zakresie wyborów we wszystkich lokalizacjach, w których na co dzień rejestrujemy pojazdy, wydajemy dowody osobiste czy prawa jazdy - także w budynkach przy ul. Gronowej 22a i ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404.
Każdy poznaniak, który będzie chciał umówić się na wizytę na Winogradach lub na Dębcu w konkretnym dniu i godzinie, może to zrobić online. Kalendarze są już dostępne na stronie internetowej urzędu: bip.poznan.pl. Głosować w Poznaniu mogą również obcokrajowcy - obywatele Unii Europejskiej, którzy na stałe mieszkają w Polsce i są dopisani do rejestru wyborców.
oprac. red.
Zobacz również

Zasłużeni dla Poznania

Doradztwo zawodowe dla młodzieży

Zmiany w harmonogramie sesji RMP
