W pierwszej kolejności wybrzmią frazy laureatów konkursu piosenki autorskiej. Zwycięzcę poznamy na koncercie o godzinie 19.00, którego inicjalną część wypełnią piosenki laureatów, a drugą recital Kuby Sienkiewicza, lidera zespołu Elektryczne Gitary. Będą mu akompaniować jazzmen i saksofonista Aleksander Korecki oraz akordeonista Łukasz Dąbrowski. W planie pojawiły się również warsztaty "Piosenko_pisania" z Michałem Kowalonkiem w Galerii Atanazego o godzinie 12:00.
Następnego dnia o godzinie 19:00 odbędzie się premiera "Musicae Antiquae Collegium Varsoviense" pod batutą Marcina Sompolińskiego. To oryginalna forma koncertowa, której autorzy zaprezentują "klasyczne" odczytanie piosenek Kaczmarskiego, Łapińskiego i Gintrowskiego. Czterdziestoosobowa orkiestra skorzysta z dźwięków, świateł i słów, aby uwspółcześnić przekaz płynący z piosenek bardów.
Na niedzielę zaplanowano spektakl muzyczny Studia Aktorskiego STA z piosenkami Andrzeja Sobczaka w reżyserii Michała Kocurka. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 19:00 w Teatrze Polskim. Z kolei w poniedziałek odbędzie się koncert Karoliny Cichej&Spółki, która zabierze nas w podróż po meandrach muzyki etnicznej, inspirowanej pieśniami Podlasia.
Festiwal zakończy się wtorkową konferencją naukową pt. "Miejsca - miejsca puste - przestrzeń w piosence" na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. Prelegenci zastanowią się nad interpretacjami poszczególnych utworów Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Wojciecha Młynarskiego, a także współczesnych autorów takich jak Pablopavo, Marcin Świetlicki, Robert Piernikowski czy Wojciech Waglewski. Obrady będą trwały od godziny 09:00 do 17:00.
Dyrektorem artystycznym festiwalu jest dr hab. Krzysztof Gajda, który współpracował przy organizacji tego wydarzenia z Biblioteką Raczyńskich oraz miastem Poznań.
Więcej na stronie festiwalu
KP
Zobacz również

Wiecha na budowie pływalni przy ul. Taborowej

Stwórz grę i chroń wodę - konkurs H2O Challenge

Impact'25 - znana jest już agenda konferencji
