O przemocy w Internecie, braku reakcji, mowie nienawiści i nieprzewidywalnych konsekwencjach, nie tylko dla ofiar, dowiadujemy się z mediów niemal codziennie. Grupą najbardziej narażoną na konsekwencje hejtu jest młodzież, a nawet dzieci. Okazuje się, że problem jest na tyle poważny, że ogłoszono ogólnopolską kampanię społeczną "Nie hejtuję - reaguję". Strażnicy z zespołu profilaktyki SMMP przeprowadzili w szkołach podstawowych szereg zajęć z uczniami klas VI do VIII kładąc nacisk m. innymi na:
- rolę świadków sytuacji przemocowych w sieci,
- konsekwencję mowy nienawiści,
- zagrożenia czyhające w mediach społecznościowych oraz w dostępnych aplikacjach na telefony komórkowe,
- bezpieczne korzystanie z Internetu.
Podsumowaniem cyklu zajęć profilaktycznych był ogłoszony konkurs plastyczny. Udział zgłosiło 15 uczniów z 7 Szkół Podstawowych. Nadesłane prace konkursowe oceniła komisja powołana przez Komendanta SMMP. Wobec panującej epidemii koronawirusa, ogłoszenie wyników przez Komendanta nastąpiło adekwatnie do zaistniałej sytuacji - w formie nagrania video. Przyznane nagrody, wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników strażnicy przekazali dyrektorom poszczególnych szkół.
Konkurs adresowany był do uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w prowadzonych przez strażników Zespołu Profilaktyki SMMP profilaktycznych zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz możliwych zagrożeń, a także odpowiedzialności osób korzystających ze społecznościowych mediów, jak również innych aktywnych aplikacji i kanałów komunikacyjnych.
Więcej na ten temat czytaj w publikacji: "Szanuję - NIE hejtuję!"
Zapoznaj się z informacjami na temat Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI)
Zobacz również

Plakaty wyborcze

Wielkanoc 2025

Monitoring- podsumowanie działań dwóch tygodni kwietnia
