ELEKTRONICZNE BILETY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Zaletą biletu elektronicznego będzie możliwość długotrwałego użytkowania, nawet do dziesięciu lat, a także odpowiednie zabezpieczenie przed fałszerstwami. W przypadku zagubienia bądź kradzieży komkarty, po zgłoszeniu tego faktu przez pasażera, MPK natychmiast ją zablokuje, a pasażerowi zwróci równowartość niewykorzystanego opłaconego czasu przejazdu. Bilet elektroniczny będzie można "doładowywać", w zależności od potrzeb, w wyznaczonych punktach MPK.
Bilety elektroniczne oferowane będą w dwóch wersjach: na okaziciela i imiennej. W tym drugim przypadku w kartę wpisane będzie zdjęcie właściciela, w związku z czym wszyscy, którzy zechcą nabyć bilet imienny, będą musieli kilka dni wcześniej złożyć wniosek wraz ze zdjęciem w wyznaczonych punktach sprzedaży biletów MPK.
Bilety elektroniczne wprowadzane będą etapami. 1 kwietnia pojawią się bilety długookresowe, później wprowadzone zostaną karty 30 - dniowe, a następnie nawet na określoną trasę.
Na życzenie pasażerów, od 1 kwietnia MPK poszerzy także swoją ofertę biletów papierowych. Pojawią się sieciówki 30 - dniowe, a także bilety okresowe imienne. Z imiennego biletu będzie mógł korzystać wyłącznie jego właściciel - bilet będzie podpisany imieniem i nazwiskiem. Nie będzie go można nikomu użyczać, ale za to będzie tańszy. Natomiast bilety 30 - dniowe będzie można nabyć w dowolnym dniu miesiąca, unikając w ten sposób kolejek w punktach sprzedaży.
Jak informuje MPK, od 1 kwietnia zmienią się też opłaty za przejazdy środkami komunikacji miejskiej. W większości przypadków ceny biletów wzrosną.
Zobacz również

Wiecha na budowie pływalni przy ul. Taborowej

Stwórz grę i chroń wodę - konkurs H2O Challenge

Impact'25 - znana jest już agenda konferencji
