Mieszkania na Starym Rynku. Wystarczy je wyremontować
![Zdjęcie przedstawia tłum ludzi na Starym Rynku. Widać na nim też ratusz, domki budnicze i inne kamienice. - grafika artykułu](/mim/oswiata/pictures/obrazek,pic1,1016,246256,432562,show2.jpg&_sst=1738857447688)
Kroki, jakie podjęło Miasto w zakresie remontów ścisłego centrum pokazują, że wraz z pozytywnymi zmianami pojawia się coraz większe zainteresowanie powrotem mieszkańców do budynków mieszkalnych, znajdujących się na zrewitalizowanych terenach. Ta tendencja była już widoczna w ubiegłym roku. Jej potwierdzeniem jest duże zainteresowanie lokalami mieszczącymi się w niedalekim sąsiedztwie serca miasta.
ZKZL zachęcony pozytywnym odzewem mieszkańców z ubiegłorocznych edycji programu "Mieszkanie do remontu", w styczniowej odsłonie akcji przygotował aż 6 lokali mieszczących się na płycie Starego Rynku oraz jeden w jej najbliższym sąsiedztwie - na ul. Szewskiej.
Przekazanie tak dużej liczby lokali w inaugurującej 2025 rok akcji to celowy zabieg, wpisujący się w rewitalizację ścisłego centrum Poznania, który realnie wpływa na ożywienie tego obszaru. To także dowód na to, że poznaniacy chętnie zajmują mieszkania komunalne w centrum i nadal jest na nie spore zapotrzebowanie.
"Mieszkanie do remontu" to wieloletni program miejski. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieoznaczony. W pierwszej tegorocznej edycji akcji będzie można ubiegać się o 17 lokali o zróżnicowanej liczbie pokoi i metrażu. Tym razem poznaniacy mogą wybierać spośród mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Najmniejsze ma powierzchnię 26 mkw, a największe 79 mkw.
Zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć obejrzenia mieszkania do 12 lutego, poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski do uczestnictwa w programie, na maksymalnie trzy lokale, można składać do 20 lutego, przez dedykowaną stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Tam znajduje się również wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty do wypełnienia.
ZKZL/ AJ
Zobacz również
![W ramach centrum funkcjonują trzy strefy: rozwoju, edukacji i dziecka Na zdjęciu gabinet, widać dwa fotele i kolorową ścianę](/mim/oswiata/pictures/na-zdjeciu-gabinet-widac-dwa-fotele-i-kolorowa-sciane,pic1,1016,0,433316,show2.jpg?_sst=1738857447688)
Centrum Profilaktyki Świt
![Spotkanie odbyło się w czwartek, 6 lutego Obraz przedstawia grupę czterech osób siedzących przy długim stole w pomieszczeniu przypominającym salę gimnastyczną lub podobne miejsce z drewnianymi drabinkami na ścianie i ceglanymi ścianami. Jedna z osób stoi i mówi do mikrofonu, podczas gdy pozostałe trzy siedzą. Na stole przed każdą osobą znajduje się kilka butelek wody, dokumenty oraz notatniki.](/mim/oswiata/pictures/obraz-przedstawia-grupe-czterech-osob-siedzacych-przy-dlugim-sto,pic1,1016,0,433335,show2.jpg?_sst=1738857447688)
Spotkanie z mieszkańcami osiedla Antoninek - Zieliniec - Kobylepole
![Przy ul. Taborowej, w sąsiedztwie parku Manitiusa, powstaje kryta pływalnia fot. PIM Galeria zdjęć z postępów budowy pływalni przy ul. Taborowej. Widać mury i sprzęt budowlany](/mim/oswiata/pictures/galeria-zdjec-z-postepow-budowy-plywalni-przy-ul-taborowej-widac,pic1,1016,0,433304,show2.jpg?_sst=1738857447688)
Nowoczesna pływalnia rośnie w oczach
![3 lutego w siedzibie Ministerstwa Funduszu i Polityki Regionalnej podpisano umowy o dofinansowanie projektów wybranych w konkursie na rozwój Społecznych Agencji Najmu (SAN)/ fot. ZKZL Zdjęcie przedstawia czwórkę ludzi - dwóch mężczyzn i dwie kobiety - stojących przy stole. Mężczyzna i kobieta znajdujący się pośrodku podają sobie ręce. W tle widać flagi Polski i Unii Europejskiej oraz ściankę z nazwą ministerstwa.](/mim/oswiata/pictures/zdjecie-przedstawia-czworke-ludzi-dwoch-mezczyzn-i-dwie-kobiety-,pic1,1016,0,433254,show2.jpg?_sst=1738857447688)