Zmiany w Galerii Miejskiej widać już od wejścia z płyty Starego Rynku. Na parterze spora przestrzeń dla księgarni, ale efekt przebudowy to także zmodernizowane i nowe przestrzenie wystawiennicze oraz lepsze warunki dla pracowników. Dzięki przeprowadzonym pracom obiekt stał się nie tylko bardziej funkcjonalny pod względem wystawienniczym, ale też przystosowany na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Galeria zyskała też nowe logo (GaMa), będące akronimem nazwy instytucji. Jak tłumaczy dyrektor Arsenału Marek Wasilewski - chodziło o pozostawienie dotychczasowej nazwy, ale jednocześnie odświeżenie jej.
W Galerii po remoncie odbyły się już pierwsze wystawy i wydarzenia, planowane są kolejne m.in. wystawy indywidualne prof. Jarosława Kozłowskiego i Izabelli Gustowskiej, w planach także wyjazdowa wystawa prof. Kozłowskiego na Słowacji. Latem z kolei wystawa poświęcona sztuce queerowej w czasach "dobrej zmiany".
Arsenał stawia również na działalność edukacyjną, warsztaty, spotkania, dyskusje na ważne społecznie tematy, współpracę z SARP, czy zapraszanie artystów młodego pokolenia, którzy zaczynali swoją działalność w Poznaniu. Budynek na Starym Rynku nie jest jedynym miejscem aktywności placówki. Na ul. Szyperskiej znajdują się m.in. magazyny, a przy ul. Ewangelickiej oddział Galerii - Pawilon.
Na zakończenie spotkania radni zwiedzili przestrzenie wystawowe Arsenału i dostępne w nich obecnie ekspozycje.
*
Komisja zaopiniowała również zmiany w tegorocznym budżecie Miasta. Przy tej okazji radni zgodzili się, że trzeba powrócić do dyskusji o wysokościach zarobków w miejskich instytucjach kultury, a także o wysokościach nagród okolicznościowych i jubileuszowych.
Pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały w sprawie zmian w statucie Biblioteki Raczyńskich. Chodzi o utworzenie funkcji trzeciego zastępcy ds. sieci bibliotecznej. Jest to związane z rozwoje sieci oraz coraz bardziej popularnymi książkomatami.
W pakiecie projektów nazewniczych pozytywnie zaopiniowano propozycje nadania nazw drogom wewnętrznym nazw: Liściasta, Iglasta, Młodnikowa, Szyszkowa; ustalenia zasięgu nazwy ul. Żywokostowej; zniesienia nazwy ul. Majowa oraz nazwania ulicy imieniem Ludmiły Krakowieckiej.
oprac. red.
Zobacz także
Zobacz również
![Fot. Miasto Poznań tablica z nazwą ulicy Aleja Praw Kobiet zawieszona na słubie, za nią tablica z nazwą ulicy Błażeja](/mim/osiedla/pictures/tablica-z-nazwa-ulicy-aleja-praw-kobiet-zawieszona-na-slubie-za-,pic1,1202,0,431999,show2.jpg?_sst=1737726967665)
Priorytety na al. Praw Kobiet
![Fot. PIM plac zabaw przed jednym z poznańskich żłobków](/mim/osiedla/pictures/plac-zabaw-przed-jednym-z-poznanskich-zlobkow,pic1,1202,0,431877,show2.jpg?_sst=1737726967665)
"Aktywne Place Zabaw"
![Fot. Miasto Poznań ręka wrzuca kartę do przezroczystej urny wyborczej, w tle flagi z herbem Poznania](/mim/osiedla/pictures/reka-wrzuca-karte-do-przezroczystej-urny-wyborczej-w-tle-flagi-z,pic1,1202,0,431821,show2.jpg?_sst=1737726967665)
Wybory do trzech rad osiedli
![Fot. ZTM Poznań wnętrze tranwaju, kasownik do biletów na kartę PEKA, widać też siedzenie](/mim/osiedla/pictures/wnetrze-tranwaju-kasownik-do-biletow-na-karte-peka-widac-tez-sie,pic1,1202,0,431737,show2.jpg?_sst=1737726967665)