Na początku lipca w przestrzeni publicznej zaczęły pojawiać się doniesienia dotyczące niewypłacania pieniędzy podwykonawcom przez realizatora tegorocznej "Kejtrówki" - spółkę BERM. W związku z tym Miasto zwróciło się do firmy, prosząc o niezwłoczne uregulowanie zobowiązań. W odpowiedzi Janusz Jabłoński, współwłaściciel spółki BERM zadeklarował, że "wszystkie zaległości będą uregulowane do końca tego tygodnia".

Weekend w stolicy Wielkopolski jak zwykle oferuje wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu. Swingująca Starówka, żużlowe emocje, spektakle uliczne i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki. 

Lekarzy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia na sali operacyjnej wspiera sztuczna inteligencja. Umożliwia to nowoczesne urządzenie HemoSphere, które jest wykorzystywane w kardiochirurgii. Pomaga na bieżąco kontrolować stan pacjenta, co w krytycznych momentach pozwala  na szybką reakcję i minimalizuje ewentualne powikłania. Innowacyjny sprzęt to nie tylko komfort pracy lekarzy, ale też wyższe standardy opieki i bezpieczeństwa chorych.

W związku z pracami konserwacyjnymi tunelu Franowo w niedzielę, 7 lipca (w godz. 7:00-14:00), zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 1, 16 i 18. Ponadto w celu poprawy komunikacji w tym czasie uruchomiona zostanie linia autobusowa T1 (za tramwaj).

Osteobus, dermatoskop, joga, konsultacje logopedyczne dla dzieci i dorosłych, przedstawienia teatralne czy profesjonalny trening Hobby Horse - to wszystko czeka na mieszkańców już w sobotę, 6 lipca. Kolejna edycja pikniku "Poznań w formie" odbędzie się w parku Cytadela. Organizatorem wydarzenia są Grupa MTP i Miasto Poznań.

Jak bezpiecznie spędzić wolny czas? O czym warto pamiętać przed wyjazdem i na co zwrócić uwagę, by nie stać się ofiarą złodzieja? Gdzie sprawdzić stan techniczny autokaru? To pytania, na które warto znać odpowiedź przed wakacjami. 

Remonty łazienek, placów zabaw, boisk i sal gimnastycznych, naprawa dachów, wymiana okien - to tylko część zadań, które będą realizowane latem w poznańskich szkołach i przedszkolach. Kontynuowane są również duże inwestycje. 

Okres wakacji to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. Dzięki dawcom możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia i życia innych osób. Jak zostać jednym z nich? Gdzie i kiedy można oddać krew w Poznaniu?

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą pływalni przy ul. Taborowej. Nowoczesny obiekt powstanie w sąsiedztwie parku Manitiusa, dokąd blisko będą mieli mieszkańcy Grunwaldu, Łazarza i Jeżyc. 

Wirus HCV to cichy zabójca, który może poważnie uszkodzić wątrobę. Niestety ponad połowa zakażonych nim osób nie wie, że jest chora, więc nie rozpoczyna odpowiednio szybko leczenia. Lekarze z miejskiego szpitala im. J. Strusia chcą to zmienić. Zamierzają przebadać ok. 5 tysięcy osób - za darmo, bez skierowania i bez wcześniejszego umawiania się. Przyjść może każdy.

Obecnie w ramach monitoringu miejskiego działają 1 433 kamery oraz Zintegrowane Centrum Zarządzania Kryzysowego i Oglądu Monitoringu Wizyjnego. Jego utworzenie znacząco wpłynęło na bezpieczeństwo na poznańskich ulicach - w ubiegłym roku wykryto o blisko 60 proc. więcej zdarzeń wymagających interwencji niż przed otwarciem centrum. System cały czas jest rozbudowywany i unowocześniany.

Liczba wyników na stronie
20