Orlen uruchomił w Poznaniu swoją pierwszą w Polsce ogólnodostępną, całodobową stację wodorową, na której można tankować samochody osobowe, ciężarowe, a także autobusy. Będzie z niej korzystać m.in. 25 autobusów należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu. W ciągu 15 lat Orlen dostarczy w tym celu 1,8 mln kilogramów paliwa wodorowego.

W Jadłodajni św. Elżbiety przy ul. Łąkowej siostry elżbietanki i Fundacja Rozpal Nadzieję już po raz drugi zorganizowały dla osób potrzebujących Festyn Dobra.

Ocena umowy najmu mieszkania, doradztwo w zakresie prawa pracy, a także mediacja z kłopotliwym sąsiadem - to tylko niektóre zagadnienia, z jakimi można zgłosić się do specjalistów udzielających wsparcia w ramach punktów bezpłatnej pomocy prawnej i porad obywatelskich. Obecnie w Poznaniu działają 22 takie miejsca. 

Wykonawca wiaduktów w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej koncentruje się nie tylko na robotach ziemnych - trwają również prace związane z betonowaniem i zbrojeniem konstrukcji. Dzięki inwestycji przejazd ulicami Lutycką i Golęcińską nie będzie wiązał się z oczekiwaniem na otwarcie przejazdów kolejowych na linii łączącej Poznań z Piłą.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Poznania ostrzeżenie drugiego stopnia (w skali trzystopniowej) przed upałem. Temperatura może sięgnąć nawet 33 stopni Celsjusza. Możliwe są też burze z gradem.

Poznański Ogród Zoologiczny ma nowego dyrektora - to Piotr Przyłucki, specjalista z doświadczeniem, który wcześniej pracował w ośrodkach hodowlanych oraz zoo w Polsce i w Europie. Swoje obowiązki obejmie 15 lipca.

Ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Henryka Sienkiewicza. Nowa zieleń pojawi się między ulicami Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego. Powstanie też nowy skwer. To kolejne odbruki na Jeżycach.

Hanna Suchocka, stowarzyszenie "Zupa Na Głównym" oraz zespół "Siewcy Lednicy" - to laureaci III edycji Nagrody Stukot'56 - odgłosy Czerwca. Statuetki w kształcie okuloka - robotniczego drewniaka - otrzymują osoby, które propagują wartości ważne dla bohaterów poznańskiego zrywu: wolność, godność i prawa człowieka.

Lokalne księgarnie są obok bibliotek publicznych najbardziej przyjaznymi miejscami kontaktu mieszkanek i mieszkańców z literaturą. Uchronienie ich przed sieciową konkurencją to jeden z powodów ogłoszenia przez Miasto Poznań i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nowego programu wsparcia. Jest on skierowany właśnie do właścicieli lokalnych księgarni i antykwariatów.  

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otrzymał od rady miasta wotum zaufania oraz absolutorium. Radni uznali w ten sposób, że stolica Wielkopolski jest dobrze zarządzana, a jej budżet - prawidłowo wykonany.

Już 27 czerwca rozpoczną się atrakcje w ramach Kulturalnego Starego Rynku. Na poznaniaków i poznanianki czekają spektakle, kino plenerowe i koncerty. Cykl bezpłatnych wydarzeń potrwa do końca wakacji. 

Już na początku lipca piesi będą mogli korzystać z kolejnych wyremontowanych chodników. Tym razem prace prowadzone będą na ul. Chlebowej i przy skrzyżowaniu ul. Krańcowej i Gnieźnieńskiej. W wakacje piesi będą mogli także korzystać z równej nawierzchni na Ławicy. 

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwiększą liczbę wizyt krwiobusa na Dworcu autobusowym Poznań Główny. W pierwszym miesiącu wakacji będzie można oddać krew we wtorki, czwartki, piątki i dodatkowo w dwa poniedziałki.

W najbliższe noce na skrzyżowaniu ulic Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej odbędą się prace w ramach budowy nowej infrastruktury rowerowej w rejonie parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Konieczne będą zmiany w organizacji ruchu, w czasie których realizowane będą roboty związane z kanalizacją deszczową.

Na skrzyżowaniu ul. Radojewo i Franciszka Jaśkowiaka rozpoczęły się prace związane z budową chodnika, oświetlenia i nowej platformy przystankowej. Na wtorek, 25 czerwca, planowane są zmiany dotyczące przystanku autobusowego w rejonie tego skrzyżowania.

Liczba wyników na stronie
20