Laureaci 2021

Nagroda Naukowa

Decyzją z dnia 26 maja 2021 roku Kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Witolda Jurka, Nagrodę Naukową Miasta Poznania w 2021 roku otrzymał dr hab. Michał Bogdziewicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, za przełomowe badania nad ekologią reprodukcji roślin w świetle zmian klimatycznych XXI wieku.


Stypendia dla młodych badaczy

Decyzją z dnia 26 maja 2021 roku Kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Witolda Jurka, stypendia otrzymują

  1. Bartłomiej Bajan za szczególne osiągnięcia w badaniach nad agrobiznesem w gospodarce narodowej.
  2. Maciej Behnke za wyróżniający się dorobek naukowy w dziedzinie badań nad wpływem procesów emocjonalnych - w tym głównie emocji pozytywnych - na psychofizjologiczne funkcjonowanie człowieka.
  3. Iwona Janica za innowacyjne badania nad otrzymywaniem i zastosowaniem ultracienkich materiałów dwuwymiarowych (MoS2 i wermikulit) w elektronice oraz termoizolacji.
  4. Damian Krystian Kaczmarek za wybitne osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w dziedzinie nauk chemicznych.
  5. Kamil Kozłowski za wybitne osiągnięcia naukowe oraz bardzo wysoką aktywność w zakresie publikacji artykułów naukowych.
  6. Katarzyna Mituła za innowacyjne badania w dziedzinie chemii krzemoorganicznej oraz wybitne osiągnięcia naukowe.
  7. Amanda Pacholak za wyróżniające osiągnięcia naukowe w obszarze ochrony środowiska, mikrobiologii, chemii i biotechnologii związane z badaniami nad biodegradacją związków chemicznych (takich jak farmaceutyki i węglowodory) stanowiących zagrożenie dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego oraz związanym z tym ich oddziaływaniem na właściwości komórek bakterii środowiskowych.
  8. Sonia Paź-Dyderska za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie określenia zmienności cech funkcjonalnych roślin na różnych poziomach organizacji życia oraz za wykorzystanie metod uczenia maszynowego w opracowywaniu modeli przyszłego rozmieszczenia gatunków roślin w warunkach zmieniającego się klimatu.
  9. Marita Pigłowska za wyróżniające wyniki w nauce, ukończenie studiów inżynierskich I stopnia z wyróżnieniem, działalność naukową i badawczą oraz udział w konferencjach międzynarodowych i konkursach wojewódzkich.
  10. Alicja Ewa Ratajczak  za wyróżniającą się aktywność naukową oraz dorobek oraz dorobek naukowy w zakresie badań nad ryzykiem osteoporozy u pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit.
  11. Szymon Sobczak za badania poświęcone właściwościom chemicznym i fizycznym ciała stałego poddanym działaniu wysokiego ciśnienia.
  12. Kinga Katarzyna Stefanowska za opracowanie metod syntez nowych, nienasyconych pochodnych związków krzemoorganicznych - silanów oraz silseskwioksanów oraz wybitne osiągnięcia naukowe.
  13. Szymon Tomczak za osiągnięcia naukowe.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej