Szansa na więcej - konferencja wspierająca rozwój zawodowy

W środę, 21 maja odbędzie się szósta edycja konferencji "Szansa na więcej - rozwój, biznes, przyszłość". Wydarzenie skierowane jest do osób z Ukrainy mieszkających w Poznaniu, które chcą rozwijać swoją ścieżkę zawodową i osobistą, zdobywać kompetencje i nawiązywać wartościowe kontakty. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Sala lekcyjna z dużymi oknami wpuszczającymi naturalne światło. Na pierwszym planie studentka w ciemnej bluzce w kwiaty, siedząca przy biurku i korzystająca z komputera. - grafika artykułu
W środę, 21 maja odbędzie się szósta edycja konferencji "Szansa na więcej - rozwój, biznes, przyszłość"

Głównym celem wydarzenia jest wsparcie osób migrujących w planowaniu przyszłości w Polsce. Tegoroczna edycja skoncentruje się na kwestiach rozwoju osobistego i zawodowego, znaczeniu znajomości języka polskiego, zakładaniu działalności gospodarczej oraz kompetencjach międzykulturowych.

Podczas spotkania będzie można posłuchać historii sukcesu przedsiębiorców pochodzenia ukraińskiego. A także skorzystać z wiedzy ekspertek i ekspertów w zakresie integracji i edukacji oraz poznać przykłady działań wspierających migrantów.

Prelekcje i panel dyskusyjny

W programie znajdą się m.in. wystąpienia:

  • Dominiki Lewandowskiej (Akademia Polskiego) o roli języka w integracji (PL/UA), zespołu UAM o certyfikacji językowej i studiach dla cudzoziemców (PL),
  • przedsiębiorców: Darii Slipetskiej, Serhii Dikhtiara, Marty Abuzarowej, Volodymyra Onishchenki (UA),
  • Darii Lukianovej (Centrum Migranta) o przemianie migracji w szansę (PL),
  • Igora Lisina (Fundacja Ukraina) o kompetencjach międzykulturowych (UA).

W panelu eksperckim o świadomym rozwoju udział wezmą: Szymon Gorlak, Maryna Zaliska, Marta Abuzarowa, Władimir Onyszczenko i Monika Miłowska. Moderować będzie Alina Lupova.

W drugiej części dnia odbędzie się dwugodzinna sesja moderowanego networkingu "Rozmowy, które budują" - przestrzeń do bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązywania relacji zawodowych. Obowiązuje osobna rejestracja - udział może wziąć maksymalnie 60 osób.

Jak się zapisać?

Konferencję organizuje Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP we współpracy z Fundacją Centrum Integracji Kobiet Nejmovirna PL. Wydarzenie jest finansowane z darowizny Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce.

Obowiązuje obowiązkowa, oddzielna rejestracja na konferencję i na networking.

Język wydarzenia: polski i ukraiński (prelekcje i networking w podziale językowym)

Kontakt:

  • Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP: ods@um.poznan.pl, +48 61 878 4785 / +48 61 878 4956
  • Fundacja Nejmovirna: nejmovirnapl@gmail.com, +48 579 255 198