Sesja Rady Miasta w dniu 18 lutego to m.in.: oświadczenia radnych, sprawozdania służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo, dyskusja wokół pomnika wiedźmy, uchwały planistyczne, sprawozdania pokontrolne Komisji Rewizyjnej.
Sesja Rady Miasta w dniu 18 lutego to m.in.: oświadczenia radnych, sprawozdania służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo, dyskusja wokół pomnika wiedźmy, uchwały planistyczne, sprawozdania pokontrolne Komisji Rewizyjnej.
Rada Miasta podjęła uchwałę wyrażającą zgodę na wzniesienie w Poznaniu pomnika Wiedźmy. Ma on upamiętnić zabójstwo niewinnej kobiety w 1511 roku, ale też symbolicznie oddać pamięć wszystkim kobietom doświadczającym przemocy i dyskryminacji. Nie obyło się jednak bez dyskusji.
Komisja Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowała wniosek o wzniesienie pomnika Wiedźmy na Chwaliszewie.
Komisja Oświaty i Wychowania podsumowała pierwszą edycję pilotażowego projektu skierowanego do romskich uczniów, uczęszczających do poznańskich szkól podstawowych.
Do Rady Miasta wpłynęła petycja mieszkańca w sprawie przywrócenia opłat za posiadanie psa na terenie Poznania. Ten podatek został zniesiony w naszym mieście prawie dziesięć lat temu.
Innowacyjny program Zarządu Zieleni Miejskiej łączy w sobie obszary związane ze zdrowiem, środowiskiem oraz inicjatywami lokalnymi. Stąd prezentacja tego projektu odbyła się na wspólnym posiedzeniu trzech komisji tematycznych Rady Miasta: Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej; Rewitalizacji i Inicjatyw Lokalnych; Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.
Komisja Promocji Miasta, Turystyki i Rekreacji powołała zespół mający wypracować propozycje zarządzania organizacją jarmarków.
W 85. rocznicę pierwszej z deportacji Polaków na Sybir, w Poznaniu odbyły się uroczystości Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru. Samorząd Poznania reprezentował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz.
Do Biura Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia protokołu Komisji Rewizyjnej z kontroli polityki równościowej w zakresie wynagrodzeń z podziałem na płeć w poszczególnych wydziałach Urzędu Miasta w 2023 r.
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji rozpatrzyła petycję w sprawie organizacji ruchu na terenie użytku ekologicznego "Traszki Ratajskie", złożoną przez organizacje: Prawo do Przyrody oraz Koalicję ZaZieleń Poznań.
Do Biura Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie nazwania ulicy na Łacinie imieniem Olgi Sipowicz "Kory".
Do Rady Miasta wpłynęła petycja mieszkańca, której przedmiotem jest upamiętnienie postaci Agnieszki Dowbor-Muśnickiej, działaczki niepodległościowej, córki gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego.
Pierwsza w 2025 roku sesja Rady Miasta Poznania odbyła się 17 stycznia.
Komisja mieszkaniowa zapoznała się z informacją o zakończonych, realizowanych i planowanych budynków Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.
Komisja Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał w sprawie powołania składów kapituł nagród Miasta Poznania: Artystycznej i Naukowej na kadencję 2024-2029.
Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej ponownie zajęła się projektem uchwały w sprawie uzgodnienia realizacji inwestycji celu publicznego - wykonania prac budowlanych na terenie użytku ekologicznego "Traszki Ratajskie". Poprzednia uchwała w tej sprawie została uchylona przez wojewodę wielkopolską.
Informacja na temat postępowań w zakresie realizacji uchwały Rady Miasta dotyczącej poznańskich targowisk była tematem posiedzeń: Komisji Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego oraz Komisji Rewitalizacji i Inicjatyw Lokalnych.
W lipcu 2024 roku na sesji RMP podjęta została uchwała w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Poznania w zakresie organizacji zarządzania targowiskami miejskimi. Pod koniec ubiegłego roku Prezydent powołał specjalny zespół, a w tym roku temat będzie kontynuowany na komisjach merytorycznych Rady Miasta.
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia na terenie Osiedla Jeżyce ograniczenia w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
Komisja Polityki Przestrzennej zapoznała się założeniami projektowymi i aktualnym stanem prac nad projektem Planu ogólnego miasta Poznania.