W Forcie VII uczczono ofiary niemieckiej okupacji w latach 1939-1945 oraz zainaugurowano przypadający w kwietniu Miesiąc Pamięci Narodowej. Samorząd Poznania reprezentował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz.
W Forcie VII uczczono ofiary niemieckiej okupacji w latach 1939-1945 oraz zainaugurowano przypadający w kwietniu Miesiąc Pamięci Narodowej. Samorząd Poznania reprezentował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz.
Nestor polskiej urologii, ceniony naukowiec i nauczyciel akademicki, wieloletni ordynator Oddziału Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. W wieku 84 lat zmarł prof. Zbigniew Kwias. W 2012 roku Rada Miasta Poznania przyznała profesorowi tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania.
Czworo radnych: Justyna Kuberka, Katarzyna Pampuch, Wojciech Chudy i Marcin Ruta, złożyło interpelację w sprawie zagospodarowania terenów w kwartale znajdującym się w obszarze ulic: Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera i Góreckiej.
Sesja Rady Miasta Poznania w dniu 1 kwietnia to m.in. uchwały nazewnicze, planistyczne, czy dyskusja na temat stanowiska w sprawie finansowania oświaty.
Komisja Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego pozytywnie zaopiniowała wniosek Wydziału Gospodarki Komunalnej dotyczący udostępnienia gruntów miejskich pod realizację ciepłowni geotermalnych w zakresie ustanowienia użytkowania w trybie bezprzetargowym na gruntach komunalnych na rzecz podmiotu Innargi Poland Sp. z o. o.
Radny Adam Szabelski postulował w interpelacji powołanie w Poznaniu Miejskiego Rzecznika Praw Nauczyciela. Urząd Miasta udzielił odpowiedzi.
Komisja Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowała nowe propozycje nazewnicze w przestrzeni miejskiej.
Komisja Oświaty i Wychowania pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości stanowiących własność Miasta Poznania, położonych przy ul. Bydgoskiej oraz ul. Warszawskiej, na rzecz Województwa Wielkopolskiego. W budynkach prowadzony jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących. Opiniowano również dwie inicjatywy klubowe.
Problem z pojazdami elektrycznymi przypominającymi rowery lub motocykle był tematem posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Komisja Mieszkaniowa zapoznała się z informacją o stanie zasobu mieszkaniowego Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i planami spółki.
Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej kontynuowała temat potencjalnego ryzyka kolizji ptaków z infrastrukturą mostów Berdychowskich. Opiniowano także bieżące projekty uchwał.
Radny Paweł Matuszak złożył interpelację w sprawie zmiany przepisów dotyczących segregacji odpadów odzieżowych. Urząd Miasta odpowiada jak ten temat realizowany jest w Poznaniu.
Komisja Rewitalizacji i Inicjatyw Lokalnych zapoznała się z założeniami Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2026.
Do Biura Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody przez Radę Miasta na zawarcie porozumienia międzygminnego w zakresie powierzenia przez Gminę Swarzędz Miastu Poznań zadania pn. "Analiza celowości i efektywności przedłużenia istniejącej trasy tramwajowej od pętli Miłostowo w Poznaniu do Swarzędza".
Radny Tomasz Lewandowski złożył interpelację dotyczącą zmian granic aglomeracji Poznań będących przedmiotem uchwały Rady Miasta Poznania z dnia 18 lutego 2025 roku.
Do Biura Rady Miasta wpłynęły projekty uchwał dotyczące nowych propozycji nazewniczych w przestrzeni miejskiej.
Radny Zbigniew Czerwiński złożył interpelację w sprawie awarii schodów ruchomych na Rondzie Kaponiera w 2024 roku.
Radny Adam Szabelski postuluje powołanie w Poznaniu Miejskiego Rzecznika Praw Nauczyciela.
Konferencja naukowa "Król Bolesław Chrobry i jego czasy. Poznań - Piastowie - Europa" została zainaugurowana w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Miasto reprezentowali Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania i Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania.
Radny Andrzej Prendke złożył interpelację w sprawie przeanalizowania możliwości montażu sekundników na sygnalizacjach świetlnych, szczególnie na dużych skrzyżowaniach. Miasto wyjaśnia dlaczego nie jest to możliwe do wdrożenia w Poznaniu.