1. Finał Poznańskiego Tygodnia Kobiet i akcji społecznej POZNANIANKI 2024

26.10.2024 r. start godz. 12:00

Biblioteka Raczyńskich, Plac Wolności 19

Wydarzenie ma charakter otwarty.

12:00 - "Tworzenie feministycznej mapy Poznania" - Architektoniczki (2h, warsztat - obowiązują zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2SCbxJlQi40zYWCLzH7pPzPcYvw94s0CxFbFG4YbwuvxmtQ/viewform, liczba miejsc ograniczona)

13:00 - "Jak wygląda Poznanianka? - o normalizowaniu wyglądu i różnorodności" (45 min.,panel)
Prowadząca: Katarzyna Nowicka
Gościnie: Martyna Olszak-Bachora - CEO i właścicielka agencji EASY TIGER
Magdalena Morysiak - psycholożka
Zuzanna Bućko - joginka
Panel poświęcony tematowi presji wyglądu i roli, jaką odgrywa nasz wewnętrzny krytyk w kształtowaniu wizerunku. W dyskusji poruszymy m.in. to, jak współczesne kanony piękna wpływają na samoocenę kobiet, jakie są źródła presji wyglądu - od mediów społecznościowych po społeczne oczekiwania - oraz w jaki sposób można odnaleźć autentyczność w świecie pełnym ideałów. Eksperci podzielą się wskazówkami, jak poradzić sobie z negatywnym dialogiem wewnętrznym i wzmacniać pozytywną relację z własnym ciałem. To będzie okazja do inspirującej rozmowy o tym, jak akceptować różnorodność i doceniać swoją unikalność, będąc sobą w pełnym wymiarze. Gościnie panelu - trzy wyjątkowe kobiety, podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat presji wyglądu oraz wewnętrznego krytyka.

14:00 - "Jak architektura miasta wpływa na bezpieczeństwo kobiet?" (45 min., panel)
Prowadząca: Aleksandra Sudolska
Gościnie: Paulina Kirschke - Fundacja Woykowska.org, Muzeum Historii Kobiet
Ewelina Jaskólska - Architektoniczki
Jakub Głaz - krytyk architektury, publicysta, Centrum Otwarte
Panel ten poświęcony będzie analizie, w jaki sposób architektura i urbanistyka wpływają na poczucie bezpieczeństwa kobiet w przestrzeni miejskiej. W debacie wezmą udział eksperci z dziedziny architektury, urbanistyki, socjologii oraz działaczki społeczne zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa kobiet.

15:00 - "Poznanianki w literaturze" (45 min., wykład)
Wykład poprowadzi Agnieszka Budnik, literaturoznawczyni, autorka podcastu "Raport z literatury". W trakcie prelekcji Agnieszka przybliży temat reprezentacji kobiet z Poznania w literaturze. Wykład skupi się na analizie postaci oraz motywów związanych z poznaniankami, prezentując ich rolę w kontekście kulturowym i społecznym. Uczestnicy będą mieli okazję poznać sylwetki pisarek, bohaterki literackie oraz wpływ, jaki wywierają na lokalną tożsamość i historię. To doskonała okazja do refleksji nad znaczeniem kobiecych głosów w literaturze i ich zróżnicowaną obecnością w polskim kanonie literackim.

16:00 - "Poznajmy Poznanianki - rozmowa z laureatkami" (45 min., panel)
Prowadząca: Aleksandra Barbarska
Gościnie: laureatki tegorocznej edycji
Pięć niezwykłych kobiet opowie nam swoje historie. Poznamy wyróżnione w tym roku Poznanianki, które swoimi działaniami inspirują, pomagają, niosą nadzieję, dają radość. Spytamy o to, co je motywuje do działania i jak wyróżnienie wpłynęło na ich działalność. Chodźcie!

17:00 - Długi stół - rozmowy przy stole (1h)

18:00 - Gala

20:00 - Zakończenie

-----------

2.  Warsztaty Komunikacja i negocjacje -  Akademia Mocy Poznanianek II  - w ramach projektu miejskiego

Centrum Praw Kobiet - Oddział w Poznaniu

26.10.2024 9:30-16:00

Miejsce: ul. Marcinkowskiego 21/4, 61-745 Poznan, Poland

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej