Głos dla Niepodległych
- Święto Niepodległości to dla nas dobra okazja, aby zwrócić uwagę na osoby z niepełnosprawnościami, które każdego dnia muszą zmagać się z wieloma ograniczeniami. Często nie widzimy przeszkód, z którymi się mierzą, nie zdając sobie sprawy z tego, jaki wysiłek codziennie podejmują. To właśnie oni są dla nas wyjątkowo niepodlegli - tłumaczy Przemek Prasnowski z Fundacji Barak Kultury.
Tego dnia w siedzibie Baraku przy Al. Marcinkowskiego 21 będzie gościł Miłosz Bronisz, który mimo że jest osobą z niepełnosprawnościami, świetnie pływa, pasjonuje się przyrodą i fantastyką oraz realizuje się jako artysta. Maluje stopami, używając różnych technik malarskich. W Baraku Kultury była już prezentowana jego wystawa Nogi pełne roboty, wzbudzając ogromne zainteresowanie zwiedzających.
Ponadto na odwiedzających Barak czekają jeszcze dwa wydarzenia. Ci, którzy będą chcieli zamigać nazwę "rogal świętomarciński" oraz niepodległościowe hasła związane z listopadowym świętem, będą mogli wziąć udział w warsztatach języka migowego. Zajęcia prowadzone przez Jacka Kowalskiego odbędą się w witrynie siedziby Fundacji. Z kolei na ulicy przed Barakiem Kultury będzie można zobaczyć performans taneczny w wykonaniu Katarzyny Błoch, tancerki na wózku, finalistki programu Mam Talent z 2018 roku. Artystka zdobyła liczne medale i nagrody na międzynarodowych zawodach tanecznych i jak mówi: "Wózek jej nie ogranicza". Razem z Katarzyną Błoch wystąpi jej siostra Małgorzata.
- Wszystkie działania organizowane przez nas 11 listopada odbędą się w witrynach Baraku Kultury lub na ulicy przed naszą siedzibą. To specjalny zabieg - chcemy oddać przestrzeń niepodległym, sprawić, żebyśmy ich zobaczyli, żeby byli widoczni - mówi Przemek Prasnowski.
oprac. as
- Akcja Niepodlegli
- 11.11, od g. 11
- Barak Kultury
- wstęp wolny
- więcej tutaj