Kolarskie Czwartki wracają na Tor Poznań. Już 11 kwietnia odbędzie się pierwsza impreza rowerowa w tym roku. Cykl potrwa do końca września. Pomysłodawcą tej imprezy był Romuald Szaj, który pośmiertnie został uhonorowany tytułem Superseniora Poznańskiego Sportu. 

Prognozy pogody wskazują, że zapowiada się nawet nie wiosenny, ale wręcz letni weekend. Miłośnicy motoryzacji nie powinni pominąć targów Motor Show. Melomani będą mogli wybierać z praktycznie wszystkich gatunków muzycznych, a wielbiciele baletu powinni odwiedzić Teatr Wielki. Także kibice sportowi nie będą się w ten weekend nudzić.

Automatyzacja żmudnych zadań, tworzenie grafik, bezpieczeństwo danych - to tylko niektóre zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, które poruszą eksperci  podczas cyklu darmowych szkoleń online. Obowiązują zapisy.

Jeszcze przez kilka dni każdy, kto chce mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie, może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach do rad osiedli. Dodatkowy nabór prowadzony jest wyłącznie w okręgach, gdzie zabrakło wymaganej liczby chętnych. Zainteresowani mogą składać dokumenty od piątku do wtorku (5-9 kwietnia).

Rozpoczął się Poznań Motor Show, który przyciągnie tysiące fanów świata motoryzacji w stolicy Wielkopolski przez cały weekend.  Impreza plasuje się pośród najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Europie, a także na stałe wpisało się do kalendarza Grupy MTP. 

Pierwsza część Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu została oficjalnie otwarta. W dwóch nowoczesnych modułach mieści się Szpitalny Oddział Ratunkowy razem z blokiem operacyjnym oraz oddziały zabiegowe. Dzięki temu pacjenci zyskają lepszy dostęp do kompleksowej pomocy, a lekarze - dobre warunki do pracy.

W Forcie VII uczczono ofiary niemieckiej okupacji w latach 1939-1945 oraz zainaugurowano przypadający w kwietniu Miesiąc Pamięci Narodowej. W tym roku centralną postacią obchodów została Marianna Marszałkowska-Kaniewska, w czasie okupacji zaangażowana w działalność konspiracyjną.

W Poznaniu powstało wyjątkowe miejsce - Centrum Integracji Międzypokoleniowej.  Jest to trzecia tego typu placówka w Poznaniu. Dorośli i dzieci, seniorzy i studenci mogą się tam spotkać, współpracować i dzielić swoimi doświadczeniami.

Marzena Okła-Drewnowicz, minister do spraw polityki senioralnej, odwiedziła Poznań, by omówić szczegóły dotyczące bonu senioralnego. Wybór stolicy Wielkopolski nie był przypadkiem - Miasto od lat wyznacza trendy, jeśli chodzi o usługi dla swoich starszych mieszkanek i mieszkańców.  

Lotnisko Poznań-Ławica na części swojego terenu zbudowało instalację solarno-wodorową. Panele fotowoltaiczne będą produkować energię elektryczną, a zgromadzona woda opadowa będzie poddawana elektrolizie w celu wytworzenia "zielonego" wodoru. 

Z tygodnia na tydzień przybywa elementów konstrukcyjnych mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Prace prowadzone są na wszystkich brzegach, które zostaną połączone wygodną przeprawą. Z uwagi na postęp robót, konieczne jest wyłączenie z ruchu odcinka Wartostrady po stronie Berdychowa oraz uzupełnienie oznakowania na Zagórzu.

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu. Jeszcze w kwietniu instytucja planuje podpisać umowę z generalnym wykonawcą prac. Wsparcie w realizacji inwestycji po raz kolejny zapewniły Miasto Poznań i Powiat Poznański.

Setki osób wzięły udział w śniadaniu wielkanocnym w Jadłodajni prowadzonej przez poznańskie elżbietanki. W spotkaniu uczestniczył również Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. 

Pomiędzy przystankiem PST Słowiańska a parkiem im. Adama Wodziczki będzie można wygodnie przejechać rowerem. Nowa trasa powstanie wzdłuż torów tramwajowych. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert w przetargu, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Tegoroczne uroczystości inaugurujące Miesiąc Pamięci Narodowej odbędą się w środę, 3  kwietnia o godz. 12:00. Kwiaty zostaną złożone w Forcie VII. Tym razem centralną postacią obchodów została Marianna Marszałkowska-Kaniewska, w czasie okupacji zaangażowana w działalność konspiracyjną.

Osoby, które chcą aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem, mogą wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. W sobotę, 6 kwietnia nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się "Dogtrekking Wuchta Łap", czyli bieg na orientację skierowany do psów i ich właścicieli. 

Poznań przeznaczy ponad 30,3 mln zł na dofinansowanie kosztów opieki nad dziećmi w niepublicznych żłobkach w kolejnych latach. Pojawi się też nowość - organizowane będą bezpłatne dyżury psychologa, fizjoterapeuty, neurologopedy i innych specjalistów, z których korzystać będą mogły również maluchy nieuczęszczające do żłobków. 

Do stolicy Wielkopolski przyjechali wybitni zawodnicy, trenerzy i specjaliści, by razem porozmawiać o rozwoju różnych dyscyplin w regionie. Wszystko to w ramach III edycji Forum Poznańskiego Sportu. W tym roku głównym tematem dyskusji są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, w których biorą udział poznańscy sportowcy.

W okresie Wielkanocy komunikacja miejska, ale również podmiejska będzie funkcjonowała według zmienionego rozkładu. Będzie on obowiązywał od Wielkiego Czwartku (28 marca) do wtorku (2 kwietnia). Dodatkowo w nocy z 30 na 31 marca (Wielka Sobota/Niedziela Wielkanocna) nastąpi zmiana czasu na letni (przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00), przez co z dodatkowymi korektami będzie funkcjonowała komunikacja nocna.

Można wygrać 90 dni darmowej komunikacji.  Jak? Wystarczy wymyślić ciekawe hasło dla Miasta Poznania, promujące neutralność klimatyczną lub zmniejszenie śladu węglowego i emisji CO2. Konkurs trwa do 17 maja.

Zakończyła się rozbudowa ponaddwustumetrowego odcinka ulicy, będącej przedłużeniem ul. Wańkowicza na Strzeszynie - od ronda do ul. M. Cegłowskiej. Dzięki inwestycji poprawiły się zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych.

Liczba wyników na stronie
30