Zaproszenie na spotkanie o praktycznych aspektach ochrony drzew w mieście

Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania w dniu 25 października zaprasza na spotkanie dotyczące praktycznych aspektów ochrony drzew w mieście w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17.

Standardy Ochrony Drzew - grafika artykułu
Standardy Ochrony Drzew

Szkolenie będzie obejmowało wiedzę dotyczącą praktycznych aspektów ochrony drzew w mieście. Zajęcia będą obejmowały aspekty związane z zielenią miast, a w szczególności rolą drzew miejskich i ich wpływem na środowisko miejskie. Szerzej zostaną omówione  kwestie związane z ryzykiem w otoczeniu drzew i związane z tym praktyki zarządzania drzewami w przestrzeni publicznej. Odbiorcy będą mogli zapoznać się z metodami oceny ryzyka ze strony drzew, a także działaniami zmniejszającymi zagrożenie upadku drzewa. Przedstawione zostaną także najczęściej stosowane sposoby instrumentalnej, pogłębionej diagnostyki drzew wraz z przykładami ich zastosowań, zaletami i ograniczeniami. Poruszymy także aspekt inwestycji prowadzonych w sąsiedztwie drzew i podstawowych zasad prowadzenia prac budowlanych w otoczeniu drzew.

Więcej o standardach ochrony drzew w wpisie:

https://www.poznan.pl/mim/wos/news/poznan-przyjal-standardy-ochrony-drzew,182764.html

Spotkanie poprowadzi dr Kinga Nowak - absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) wydziału Ogrodnictwa, kierunku Kształtowanie Terenów Zieleni. Od 2004 roku pracuje w Instytucie Dendrologii PAN, od 2009 roku kieruje Arboretum w Kórniku będącym częścią tegoż Instytutu. Jak sama mówi o sobie "ogrodniczka z wykształcenia, zamiłowania i charakteru". Miłośniczka  zabytkowych parków, szczególnie interesuje się starymi drzewami oraz metodami minimalizowania ryzyka w otoczeniu drzew. Inicjatorka i organizatorka podejmowanej w Arboretum działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej związanej z dendrologią.

Szkolenie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie odbywać się będzie w piątek 25 października w systemie hybrydowym w 2 grupach:

I grupa w godzinach: 12:00 - 14:30,

II grupa w godzinach: 15:30 - 18:00.

Link do szkolenia online znajduje się tutaj.

Ilość miejsc ograniczona.