II spotkanie z mieszkańcami "Wysp"

19 czerwca 2006 r. w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul.Garbary 82 odbyło się drugie spotkanie z mieszkańcami Ostrowa Tumskiego, Śródki, Chwaliszewa, Grobli, Cytadeli i terenów nadwarciańskich w ramach rewitalizacji obszarów śródmiejskich. Na prośbę mieszkańców przedstawiciele Wydziału Rozwoju, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej zaprezentowali prowadzone oraz planowane przedsięwzięcia Miasta na tym terenie.


Wydział Rozwoju przedstawił dotychczasowe działania w ramach rewitalizacji, a także prace prowadzone przez inne jednostki miejskie, w tym: Aquanet, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miejskich oraz Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Prezentację przedstawiającą ww. działania zamieszczamy poniżej.

Załączniki


Wydział Urbanistyki i Architektury zaprezentował wyniki konkursów urbanistyczno-architektonicznych: na ul. Szyperskiej, ul. Św. Jacka na Śródce, na Chwaliszewo oraz założenia konkursów "Gazownia" i "Warta", którego ogłoszenie planowane jest na koniec czerwca br.


Miejska Pracownia Urbanistyczna omówiła projekt zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Poznania, a w szczególności część dotyczącą kierunków zagospodarowania omawianego terenu.

Przypomniano, że projekt zmiany Studium wyłożony jest do publicznego wglądu od 29 maja do 5 lipca br., w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przy ul. Prusa 3, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 14:00 i w soboty od 9:00 do 13:00.Uwagi do projektu zmiany Studium należy składać na piśmie w nieprzekraczalnym terminie do 26 lipca 2006 r.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.poznan.mpu.pl


W trakcie spotkania mieszkańcy przedstawili swoje postulaty, uwagi i propozycje do przedstawianych działań oraz zadeklarowali chęć częstszej partycypacji w podejmowanych przez Miasto pracach, dotyczących zagospodarowania zamieszkiwanych przez Nich terenów. Spotkanie podsumował specjalista ds. rewitalizacji dr Andreas Billert, określając je, jako bardzo pozytywny i istotny element w procesie planistycznym miasta.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej