Jubileusz festiwalu GRANDA
Tegoroczny festiwal GRANDA będzie trwał od 20 do 22 września. Po raz pierwszy zagości w przestrzeniach Słodowni (poziom +2 i +3) Starego Browaru w Poznaniu. Jubileuszowy idiom GRANDY minie pod hasłem "Zbrodnie Sentymentalne", co idealnie wpasuje się tematykę tej wyjątkowej edycji.
Program festiwalu zwiastuje weekend pełen ciekawych spotkań autorskich, rozmów i wykładów. Wśród kilkudziesięciu gości, którzy pojawią się na scenie festiwalu, znajdą się polscy pisarze oraz zagraniczni autorzy.
Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.festiwal-granda.pl.
Literaccy goście
GRANDĘ odwiedzą: John Glatt, Stefan Ahnhema oraz Martin Widmark, czyli czołówka szwedzkich i angielskich kryminałów, które od lat utrzymują się na wysokiej pozycji czytelniczej.
Nie zabraknie ulubionych polskich autorów, w tym: Roberta Małeckiego, Vincenta V. Severskiego, Marcela Mossa, Maxa Czornyjego, Izabeli Janiszewskiej czy Małgorzaty Oliwi Sobczak. Porozmawiają z nimi dziennikarze z popularnych książkowych blogów, być może autorzy zdradzą plany na następne premiery?
Na miejscu będzie można kupić książki ulubionych autorów oraz zdobyć autografy.
Premiery i podsumowania
Piątek będzie szczególnie ważnym dniem dla Piotra Bojarskiego, który w trakcie spotkania opowie o swojej premierowej książce pt. "Ostatnich gryzą psy". Będzie to okazja do tego, aby zadać autorowi pytania na temat nowej powieści oraz posłuchać jej fragmentów.
Sobotni wieczór nie będzie odstawał pod względem atrakcji. Wieczorem odbędzie się Gala Premier książkowych, podczas których poznamy tytuły najnowszych kryminałów. Tuż po niej odbędzie się Wielka Draka, czyli podsumowanie dziesięciu lat GRANDY.
Warsztaty i wykłady
Program festiwalu to nie tylko spotkania z pisarzami. Oprócz tego tradycyjnie przewidziane są wykłady, warsztaty i inne atrakcje, w tym dla najmłodszych czytelników. Michał Larek poprowadzi warsztaty z robienia podcastów, dr. Dorota Lorkiewicz-Muszyńska opowie o medycynie sądowej, a p. Naczelnik - mł. Insp. Waldemar Tomaszczak zdradzi szczegóły o nowopowstającym Laboratorium Kryminalistycznym w Poznaniu.
Specjalne punkty programu czekają także na najmłodszych detektywów i miłośników literatury - w sobotę i niedzielę będą mogli wziąć udział w kryminalistycznych warsztatach pisarskich oraz plastycznych.
Stacja Sensacja
Jak co roku festiwalowi będą towarzyszyć liczne Stacje Sensacje. Wstęp na większość z nich jest bezpłatny, ale na niektóre obowiązują wejściówki. Szczególny znajdują się na stronie z programem Stacji Sensacji.
Stoiska
Na miejscu dla wytchnienia postanie kawiarenka, którą zajmie się restauracja Ona i On z ul. Kraszewskiego. Pamiątkowicze będą mogli zaopatrzyć się w jubileuszowe gadżety w sklepikach.
Wstęp na wydarzenie
Wstęp na GRANDĘ jest bezpłatny. Na wybrane wydarzenia zobowiązują zapisy. Wszystkie informacje o tym, które wydarzenia wymagają zapisów znajdują się na stronie www.festiwal-granda.pl. Zachęcamy też do obserwowania Facebooka GRANDY.