x

Filmowe Miasto - otwarte wykłady w Kinie Muza!

22.10 – 05.11.2019
18:00
Kino Muza, ul. Święty Marcin 30
Wstęp wolny
Opis

Filmowe Miasto to projekt ukazujący kulisy organizacji i animacji kultury filmowej, na który składają się warsztaty dla młodzieży, otwarte wykłady oraz wydarzenia finałowe. Program wykładów w Kinie Muza obejmuje teoretyczne i praktyczne aspekty programowania festiwalu filmowego, a także przybliża profesję edukatora/-rki filmowego/-ej. Gorąco zapraszamy - wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Uwaga: obowiązują darmowe wejściówki, które można pobrać w kasie kina od 1.10.2019.

Program:

22.10.2019, godz. 18:00, Kino Muza, sala nr 2

Programowanie wydarzeń filmowych - wstęp.

Współcześnie festiwale filmowe to jedna z najpopularniejszych form żywego uczestnictwa w kulturze filmowej. Jak wygląda praca selekcjonera/-rki festiwalu? Czym różni się festiwal od przeglądu filmowego? Jak przygotowywać wydarzenia filmowe i je komunikować? I wreszcie - jak można rozwijać pasję filmową i przekuwać ją na konkretne działania? Wykład mający na celu wprowadzenie do praktyki programowania wydarzeń filmowych, organizacji festiwali i dostosowywania wydarzeń filmowych do różnego typu publiczności.

Prowadzenie: Aleksandra Ławska, Emilia Mazik - Short Waves Festival

29.10.2019, godz. 18:00, Kino Muza, sala nr 2

Programowanie wydarzeń filmowych - praktyka festiwalowa.

Pokaz czterech filmów z poznańskich festiwali i spotkanie z ich programmerami, którzy opowiedzą o specyfice swojej pracy, ulubionych filmach i kulisach organizacji międzynarodowych wydarzeń filmowych.

Zaproszeni goście:

  • Piotr Szczyszyk - programmer Międzynarodowego Festiwalu Filmów dokumentalnych Off Cinema
  • Marta Jodko - programmerka filmów krótkometrażowych Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!
  • Filip Kozłowski - programmer Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych - Animator
  • Emilia Mazik - dyrektorka i programmerka Short Waves Festival

Prowadzenie: Anna Szamotuła

5.11.2019, godz. 18:00, Kino Muza, sala nr 2

Szukanie kontekstów, czyli rola edukatora filmowego.

Jak można uczyć siebie i innych poprzez film? Na czym polega praca edukatora/rki filmowej/ego? Jak nowe technologie mogą być pomocne w komunikacji z młodym widzem? Na te i inne pytania odpowie Kaja Klimek - edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę o roli didżeja w popkulturze. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim i Gdańskim. Prowadzi również zajęcia w ramach warszawskiej Akademii Filmu Dokumentalnego Against Gravity oraz programów edukacyjnych Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Filmoteki Szkolnej. Współpracuje z festiwalami filmowymi, dla których moderuje spotkania z gośćmi, panele dyskusyjne i debaty. Fanka komiksów, memów i Nicolasa Cage'a.

opr.sw

Zobacz www.adarte.pl/

Baner
x Pobierz baner (JPEG, 31,25 kB)