Samolotem z Poznania na Sycylię

Latem z poznańskiej Ławicy będzie można polecieć do Palermo. Regularne połączenie na Sycylię uruchomi Ryanair.

Z Ławicy na Sycylię - grafika artykułu
Z Ławicy na Sycylię

Informacja o lotach na włoską wyspę została ogłoszona przez przewoźnika podczas konferencji prasowej we Włoszech. Dla osób latających ze stolicy Wielkopolski to szczególnie dobra wiadomość, bo do tej pory brakowało stałego połączenia Poznania z Sycylią. Na wyspę latały jedynie samoloty wyczarterowane przez biura podróży. 

Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące rozkładu lotów z poznańskiego lotniska do Palermo. Bilety nie są także dostępne w sprzedaży.

Rekordowy rok na Ławicy

W zeszłym roku poznańskie lotnisko obsłużyło 2 788 990 osób. To wynik o ponad 300 tysięcy lepszy od lat przed pandemią. W statystykach za cały 2023 rok przewodzi ruch low-cost, czyli tzw. tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i flyDubai. Tych przewoźników wybrało 1 505 048  osób, czyli ponad połowa wszystkich korzystających z Ławicy. 

Więcej na ten temat można przeczytać na poznan.pl.

JZ