Od kilku lat olbrzymim usprawnieniem procesu rekrutacji są systemy elektroniczne. Kandydaci muszą jedynie wypełnić specjalne formularze na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. W pierwszych dniach lipca systemy samodzielnie ustalają, jacy kandydaci dostali się na poszczególne kierunki.
Rekrutacja drogą elektroniczną zakończyła się między innymi na Politechnikę Poznańską. A jeszcze tylko do 9 lipca można się rejestrować w systemie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Po ogłoszeniu wyników pierwszej części rekrutacji kandydaci muszą potwierdzić swój wybór. Wtedy też okaże się, czy zostaną wolne miejsca, a uczelnie przeprowadzą dodatkowy nabór. Drugi nabór zostanie ogłoszone w drugiej połowie wakacji i zakończy się we wrześniu.
Już teraz wiadomo, że prawdziwym hitem tegorocznej rekrutacji jest nowy kierunek Akademii Wychowania Fizycznego - dietetyka. Jak zawsze dużą popularnością cieszą się filologie skandynawskie na UAM oraz weterynaria na Uniwersytecie Przyrodniczym.
W szkołach niepublicznych prowadzony jest nabór ciągły do wyczerpania limitu miejsc.
Zobacz również

Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych

Wykład otwarty: "Społeczna psychologia zemsty"

Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze prace doktorskie i magisterskie
