W Urzędzie Miasta Poznania wręczono nagrody za Młodzieżowe Mistrzostwo Polski

W piątek 28 czerwca o godz. 13:00 w Sali Białej UMP miało miejsce spotkanie, w trakcie którego podziękowano Młodzieżowym Mistrzyniom Polski w sezonie 2023/24. W tym gronie znalazły się zespoły MUKS Poznań, Enea AZS Szkoła Gortata Poznań oraz AZS Politechnika Poznańska.

Spotkanie z Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski 2023/24 - grafika artykułu
Spotkanie z Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski 2023/24

W obecności Zastępcy Dyrektora Wydziału Sportu Dariusza Łapawy nagrodzone zostały zespoły, które w swoich dyscyplinach i kategoriach wiekowych okazały się najlepsze w Polsce w zakończonym sezonie 2023/2024.

Jedną z nich jest MUKS Poznań, których finał Mistrzostw Polski U-15 w koszykówce kobiet rozegrany został 26 maja w Gdyni. Poznanianki pod wodzą Mateusza Dwornika wygrały w decydującym meczu z drużyną 1KS Ślęza BFD Wrocław 62:60. W turnieju finałowym wzięło udział 8 drużyn, w tym także Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, które zajęły 5. miejsce. MVP turnieju finałowego została Lena Koralewska z MUKS-u Poznań. W pierwszej piątce znalazła się także jej klubowa koleżanka Lena Wolna. Nagroda dla najlepszej zawodniczki MUKS-u w tym turnieju powędrowała do Zofii Rój.

Finał Mistrzostw Polski U-17 w koszykówce kobiet z udziałem zespołu Enea AZS Szkoła Gortata Poznań rozegrany został 5 maja w Poznaniu w hali Politechniki Poznańskiej. Zawodniczki Grzegorza Zielińskiego i Katarzyny Pasternak w meczu finałowym pokonały inny zespół ze stolicy Wielkopolski - Quay MUKS Poznań 71:55. Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie w meczu decydującym o triumfie uzyskały Zuzanna Nowak, Wiktoria Haegenbarth oraz Lena Brzustowska.

Wśród wyróżnionych zespołów jest także AZS Politechnika Poznańska. Finał Mistrzostw Polski Juniorek w hokeju na trawie kobiet odbył się 2 czerwca na obiektach AZS AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi 27. W finale zawodniczki ze stolicy Wielkopolski pokonały UKS SP5 Swarek Swarzędz 3:1. Najlepszą bramkarką turnieju finałowego została Ewa Lewandowska z AZS Politechniki Poznańskiej. W gronie medalistek znalazły się same drużyny z Wielkopolski, gdyż 3. miejsce zajął zespół LOMS Poznań.

Każdy z zespołów otrzymał nagrodę rzeczową w wysokości 10.000 złotych na zakup sprzętu sportowego. Wszystkie wymienione drużyny otrzymują dofinansowanie z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania na swoją działalność w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu.