Poznaniak z najlepszym czasem w historii kraju na zawodach UTMB

Świetny występ w ostatni weekend sierpnia zanotował mieszkający na co dzień w Poznaniu Kamil Leśniak, który ukończył bardzo prestiżowy bieg ultramaratoński Ultra-Trail du Mont-Blanc. Czas Leśniaka był najlepszym, jaki jakikolwiek Polak osiągnął dotychczas na tej trasie.

Kamil Leśniak przed rozpoczęciem Ultra-Trail du Mont-Blanc, fot. Facebook Kamil Leśniak - fanpage - mężczyzna trzyma numer startowy na tle Alp - grafika artykułu
Kamil Leśniak przed rozpoczęciem Ultra-Trail du Mont-Blanc, fot. Facebook Kamil Leśniak - fanpage

Rywalizacja wokół Mont Blanc toczyła się na dystansie 176 km. Lesniak ukończył bieg w czasie 22 godzin 47 minut i 34 sekund. To poprawa o niemal 48 minut jego poprzednego najlepszego osiągnięcia w tej imprezie sprzed 2 lat. Polak ukończył zawody na 15. miejscu.

Ultra-Trail du Mont-Blanc to nie tylko prestiżowy, ale także bardzo wymagający bieg ultramaratoński. Wpływ ma na to łącznie przewyższenie, które wynosi aż 10 000 metrów. Ponadto trasa biegu przebiega przez 3 państwa: Francję, Włochy i Szwajcarię.