Medale zawodników poznańskich klubów na MMŚ w kajakarstwie

Łącznie 8 medali zdobyli polscy zawodnicy na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w kajakarstwie w bułgarskim Płowdiw. Połowa tego dorobku była udziałem sportowców z poznańskich klubów.

Reprezentacja Polski na MMŚ w kajakarstwie z zawodnikami poznańskich klubów, fot. Facebook Polski Związek Kajakowy - grafika artykułu

Na 4 krążki złozył się 1 srebrny oraz 3 brązowe medale. Drugie miejsce w K4 500 wywalczył Jarosław Kajdanek, którego partnerami z osady byli Wojciech Pilarz, Valerii Vichev i Wojciech Leszczyński. Brązowy medal w C1 200 zdobyła z kolei Katarzyna Szperkiewicz, dla której był to element przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, w których wystartuje na początku sierpnia. Brązowy krążek zdobyła także Patrycja Mendelska w sztafecie mieszanej C2 500, która startowała wspólnie z Kyryło Krasinskyi. Trzecie miejsce zajęli również w tych samych zawodach Marceli Krawiec i Antoni Michalak, którzy wystąpili w C4 500 z Rafałem Poklepą i Patrykiem Stasiełowiczem.