Poznański Tydzień Równości - finał

Sobotni piknik na placu Kolegiackim oficjalnie kończy Poznański Tydzień Równości 2023. Przez sześć dni poznaniacy i poznanianki mogli brać udział w licznych warsztatach, spotkaniach i dyskusjach, których hasłami przewodnimi były równość i szacunek dla każdego człowieka. 

Na zdjęciu prezydent Poznania przy mikrofonie, obok niego trzy osoby - grafika artykułu
Sobota to ostatni dzień tegorocznego Poznańskiego Tygodnia Równości

Przez cały dzień na placu Kolegiackim można było na własnej skórze przekonać się, jak to jest być seniorem czy osobą z niepełnosprawnością. Chętni mogli dowiedzieć się więcej o inkluzywnym języku, integracji poprzez kuchnię i dyskryminacji w miejscu pracy. Wspólnie tworzono też wielką mozaikę - złożona z wielu różnorodnych elementów,  symbolizowała jedność i równość.

Nie zabrakło też dobrej muzyki - na placu Kolegiackim zagrał zespół Siły specjalne. W jego skład wchodzą zawodowi muzycy, a także amatorzy i pasjonaci - w tym osoby z niepełnosprawnościami i w kryzysie bezdomności. 

- Dziękuję za Waszą obecność, dzięki niej jest dziś kolorowo w Poznaniu - mówił do zebranych na Wolnym Dziedzińcu Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. - Dziękuję grupie Stonewall i wszystkim, którzy zaangażowali się w Tydzień Równości. Dzięki Wam jesteśmy dziś najbardziej normalnym miastem w Polsce. Razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty dla Poznania.

Po pierwszej części "Balu u Bożeny" na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania można było obejrzeć "Całe życie w dresach" Teatru Ba-Q (tekst i scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, reżyseria i scenariusz: Przemysław Prasnowski). Na godz. 19. 15 zaplanowano spektakl "Dla nas nie zabraknie krzeseł" (koncepcja: Agnieszka Dubilewicz, współpraca dramaturgiczna: Bartłomiej Kalinowski, choreografia kolektywna). 

Tydzień Równości zakończy się z energią - o godz. 20.15 na Wolnym Dziedzińcu rozpocznie się druga część "Balu u Bożeny".

AW