Nowa Miejska Rada Seniorów

Miejska Rada Seniorów od 17 lat pomaga zmieniać Poznań tak, by był coraz bardziej przyjazny osobom w dojrzałym wieku. W tym roku rozpoczyna się już jej piąta kadencja - radni zostali oficjalnie powołani w czwartek w urzędzie miasta. 

Grupowie zdjęcie senioralnych radnych z przedstawicielami urzędu miasta i rady miasta. - grafika artykułu
W czwartek, członkowie Miejskiej Rady Seniorów zostali oficjalnie powołani w urzędzie miasta

Miejska Rada Seniorów (MRS) w Poznaniu składa się z 15 osób. Już od 17 lat radni kolejnych kadencji trzymają rękę na pulsie, by seniorom i seniorkom żyło się w stolicy Wielkopolski coraz lepiej. Do ich zadań należy m.in: przedstawianie propozycji działań na rzecz najstarszych mieszkańców Poznania i monitorowanie ich potrzeb.

W czwartek,  13 czerwca, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, oficjalnie powołał radnych piątej kadencji MRS. Zostali nimi: Alicja Czwojdrak, Elżbieta Dybowska, Hieronim Dymalski, Andrzej Górczyński, Włodzimierz Kałek, Piotr Mleczak, Jolanta Ofierzyńska, Halina Owsianna, Piotr Pers, Jolanta Przytuła, Zbigniew Roth, Anna Sarbak, Hanna Sibilska, Wiesława Sprada oraz Katarzyna Wieczorowska-Tobis.

Na stanowisko przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów wybrany został Włodzimierz Kałek. Funkcję wiceprzewodniczącego pełnić będzie Katarzyna Wieczorowska-Tobis, a sekretarza - Jolanta Przytuła.

- Dziękuję za Państwa zaangażowanie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Jestem przekonany, że współpraca z Miejską Radą Seniorów w nowym składzie będzie dla mnie, jak zwykle, wielką przyjemnością. To właśnie dzięki inicjatywom i pomysłom radnych możemy wprowadzać w Poznaniu realne zmiany, które sprawiają, że każdy, niezależnie od wieku, może tu czuć się dobrze.

Miejska Rada Seniorów powołana została w 2007 roku. W jej skład wchodzi 15 osób, a kadencja trwa pięć lat. Jej głównym zadaniem jest wszechstronna pomoc w rozwiązywaniu problemów poznańskich seniorów.

Radni ściśle współpracują z władzami miasta oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych. Inicjują działania na rzecz seniorów, monitorują ich potrzeby i opiniują to, co robią władze samorządowe. Dzięki wieloletnim działaniom MRS najstarsi mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać m.in. z udogodnień w ramach pakietu Poznań Viva Senior, bezpłatnych wejściówek na spektakle i imprezy czy wsparcia finansowego dla małych lokalnych inicjatyw społecznych.

AW