"Nasz sportowy fyrtel" zaprasza poznaniaków w każdym wieku

Bezpłatne treningi pod okiem wyszkolonych instruktorów oraz dużo aktywności fizycznej czeka na mieszkańców kilkunastu poznańskich osiedli w ramach projektu "Nasz sportowy fyrtel - sportowe zajęcia dla wszystkich". Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Galeria zdjęć przedstawia grupę seniorów w strojach sportowych z kijkami do nordic walking. - grafika artykułu
"Nasz sportowy fyrtel" zaprasza poznaniaków w każdym wieku

Seniorzy z Zielonego Dębca, Wildy i Świerczewa chętnie korzystają z zajęć sportowych organizowanych u nich na fyrtlach. We wtorek - pod okiem trenera - wzięli udział w Nordic walking po lasku Dębińskim. Z mieszkańcami spotkał się Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

- Ruch to zdrowie, szczególnie w wieku senioralnym, bo aktywność fizyczna nie tylko wzmacnia serce, pozwala obniżyć cholesterol czy normalizuje ciśnienie, ale także poprawia ogólne samopoczucie i pozwala cieszyć się życiem przez długi czas - mówi Jędrzej Solarski. - Cieszę się, że takie projekty jak "Nasz sportowy fyrtel" są tak popularne wśród poznańskich seniorów. Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z bogatej oferty zajęć gorąco zachęcam do udziału.

Wśród propozycji mieszkańcy mogą znaleźć różnorodne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla osób w każdym wieku. To m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowniach zewnętrznych czy "Otwarte Strefy Rekreacji" - sale gimnastyczne z różnymi dyscyplinami sportów zespołowych. Ponadto na poznanianki i poznaniaków czekają zajęcia z pilatesu, kształtowania sylwetki, zdrowego kręgosłupa i stretchingu, zumby, body shape, wzmacniania i stabilizacji, taneczne, amatorskie treningi biegowe, a nawet aktywności na ściance wspinaczkowej czy basenie. 

Więcej informacji na temat "Naszego sportowego fyrtla" można znaleźć na stronie projektu oraz na Facebooku

"Nasz sportowy fyrtel" zadebiutował w Poznaniu w 2019 roku na terenie Starołęki-Minikowa-Marlewa, Głuszyny, Krzesin-Pokrzywna-Garaszewa, Szczepankowa-Spławia i Krzesinek. Jego realizacja możliwa była dzięki głosom mieszkańców oddanym w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie z zajęć korzystają poznaniacy mieszkający na terenie 8 z 13 rejonów PBO. 

Projekt realizowany jest przez Fundację na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, finansowany jest ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

JZ