W ten walentynkowy weekend na poznaniaków czeka wiele romantycznych i klimatycznych wydarzeń kulturalnych. Drugą połówkę będzie można zabrać na wieczorny koncert, spektakl komediowy, nastrojowy seans filmowy, a nawet... mecz piłki nożnej. Za to na świętujących z całą rodziną, czekają warsztaty z eksperymentami i baśniowy teatr lalek. 

Kilkadziesiąt wiekowych, poznańskich hydrantów przeszło gruntowną renowację odzyskując dawny blask. Z czasem trafią z powrotem na ulice, by pełnić swoją funkcję przez kolejne lata.

W piątek, 14 lutego o godzinie 20:30 rozpocznie się kolejny w tym roku ekstraklasowy mecz Lecha na stadionie miejskim. Rywalem będzie Raków Częstochowa. Najszybciej i najwygodniej na ul. Bułgarską można dotrzeć komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Dla posiadaczy biletów i karnetów jest ona przed i po meczu darmowa. Pozwoli to ominąć korki i inne utrudnienia. Ci, którzy muszą dojechać na miejsce samochodami, mogą skorzystać z parkingów, skąd łatwo dotrą na mecz pieszo lub komunikacją miejską. Zmieni się organizacja ruchu, więc warto zaplanować podróż.

Emocjonalna przejażdżka warszawskim Metrem, zimowa aura wiosną, projekt pod szyldem MTV Unplugged, a także funkowe i reggaeowe zawieruchy w najlepszym wydaniu. Next Fest Music Showcase & Conference rozpędził się i jest nie do zatrzymania - kolejni artyści dołączają do programu. Tańsze karnety można kupić tylko do południa 14 lutego. 

W czwartek, 13 lutego odnotowano przekroczenie stężenia pyłów drobnych PM10. Prognozuje się jego utrzymanie. Dlatego osoby posiadające w domach bardziej ekologiczne źródła ciepła nie mogą palić w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych niespełniających wymogów ekoprojektu. Zakaz obowiązuje w piątek, 14 lutego. Dzisiaj lepiej unikać także dłuższej aktywności na powietrzu.

W Centrum Kultury Zamek odbędzie się festiwal "Kino bez barier". Od 26 lutego do 1 marca widzowie będą mogli obejrzeć 13 filmów wyświetlanych z napisami dla osób niesłyszących, audiodeskrypcją oraz tłumaczeniem na polski język migowy. Seansom towarzyszyć będą spotkania z gośćmi i prelekcje.

Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na naszą codzienność i rozwój technologii. W Polsce nie brakuje młodych osób chcących pracować w tej dziedzinie. Z myślą o nich powstała Polska Olimpiada AI (PAIO). Pierwszy etap konkursu dla uczniów szkół średnich rozpocznie się w poniedziałek, 17 lutego. 

Poznań awansował w prestiżowym raporcie "Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2025", przygotowanym przez fDi Intelligence. Stolica Wielkopolski zajęła 2. miejsce w kategoriach "Przyjazność dla biznesu" oraz "Kapitał ludzki i styl życia", a w klasyfikacji ogólnej znalazła się na 5. pozycji. 

Dzieła Remigiusza Mroza, Doroty Masłowskiej, Jakuba Małeckiego, Stephena Kinga, Łukasza Orbitowskiego, Yuvala Noaha Harariego, B.A. Paris, Wojciecha Chmielarza, Magdaleny Grzebałkowskiej oraz wielu innych autorów walczą o tytuł Książki Roku 2024. To już 10. edycja plebiscytu organizowanego przez serwis Lubimyczytac.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

Liczba wyników na stronie
10