Skrzyżowanie ulic Szczepankowo, Michałowo i Ługańskiej zostanie przebudowane. W związku z rozpoczęciem prac od 9 maja w tym rejonie zmieniona zostanie organizacja ruchu. Po ich zakończeniu powstanie tam rondo, które poprawi bezpieczeństwo w tej części Poznania. 

232 lata temu uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawę zasadniczą. W środę na placu Wolności poznanianki i poznaniacy uczcili to przełomowe w historii Polski wydarzenie. 

Miesięcznik "IT w Administracji" nagrodził Urząd Miasta Poznania w konkursie "Skrzydła IT w Administracji". Zwycięstwo w kategorii "Narzędzia do komunikacji z obywatelami" zapewnił projekt Biura Poznań Kontakt - "Voiceboty w służbie mieszkańcom Poznania".

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a dzień później obchodzone jest Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji na ulicach, urzędach i szkołach widać flagi w narodowych barwach.

W Poznaniu rozpocznie swoją działalność kolejne miejsce dla starszych mieszkańców miasta. Tym razem to Klub Seniora i Seniorki przy Teatrze Polskim. Zapisy ruszają 8 maja.

W ciągu pierwszych trzech dni maja na poznanianki i poznaniaków czeka niezliczona ilość atrakcji. Fani sportu mogą spędzić czas na żużlowym meczu gwiazd, a miłośnicy kultury wrócić do filmów Bergmana. Nie zabraknie także aktywnych form wypoczynku.

Rejsy tramwajem wodnym, liczne wydarzenia kulturalne i ciekawe miejscówki na obu brzegach Warty - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano w tym sezonie dla poznaniaków i turystów. Miasto realizuje w tym rejonie także inwestycje, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo wypoczynku nad rzeką.

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych ruszyła poradnia urologii i nefrologii dziecięcej. Pomoc znajdą tam młodzi pacjenci, którzy zmagają się z chorobami układu moczowego.Poradnia urologii i nefrologii dziecięcej to miejsce, w którym lekarze zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego - zarówno tych wrodzonych, jak i powstałych na skutek urazów. 

Tuż przed majówką w stolicy Wielkopolski można aktywnie i ciekawie spędzić czas. Kolejny mecz Lecha w ekstraklasie, odkrycie nieznanego oblicza Franza Kafki w spektaklu "Utajone" czy koncert piosenki aktorskiej na MTP to tylko fragmenty bogatej oferty wydarzeń, jaka czeka na mieszkańców w ten weekend.

Tegoroczne poznańskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się na placu Wolności w samo południe. Wcześniej pojawi się tam Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, która zagra koncert. Na zakończenie mieszkańcy będą mogli zobaczyć uroczystą defiladę.

Fitch Ratings potwierdziła ratingi Poznania na poziomie A- z prognozą stabilną. To najwyższa możliwa ocena, jaką może ona przyznać polskim samorządom - równa ocenie wiarygodności kredytowej kraju. Agencja zwróciła też uwagę na dobre zarządzanie finansami Miasta.

W miniony weekend odbyła się wielka akcja sprzątania poznańskich terenów z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tysiące wolontariuszy zebrało ponad 30 ton odpadów. O swoją okolicę warto dbać nie tylko od święta - śmieci należy wyrzucać do odpowiednich pojemników a nie na ziemię.

Na ulicach osiedla Fabianowo-Kotowo zamontowane zostaną trzy radary z wyświetlaczami prędkości nadjeżdżających pojazdów. Mieszkańcy zagłosowali za tym w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. 

Na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego powstanie nowe torowisko, a na przejściu i przejazdach przez tory - nawierzchnia z gumowych płyt. Prace zostaną przeprowadzone podczas długiego majowego weekendu. Tramwaje linii 1, 7 i  11 będą kursować zmienionymi trasami.Uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T1.

Ptaki i nietoperze są ludzkimi sprzymierzeńcami w walce z uciążliwymi owadami. Miejskie warunki nie zawsze są dla nich sprzyjające, dlatego w Poznaniu obowiązują standardy ochrony tych zwierząt. Zawierają wytyczne dla inwestorów i wykonawców, jak prowadzić prace z zachowaniem siedlisk istniejących na terenie obiektów oraz jak je odtwarzać.

Przytulne, dobrze wyposażone jedno- i dwuosobowe pokoje, przestronny teren do rekreacji, osobna sala do nauki - to warunki, jakie czekają na wychowanków w nowej siedzibie Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda". Oddanie do użytku dwóch budynków przy ul. Perzyckiej oznacza, że już wszystkie placówki opiekuńczo-wychowawcze w Poznaniu spełniają wymagane standardy.

Już w sobotę, 29 kwietnia, pierwsze autobusy na liniach turystycznych wyjadą na poznańskie ulice. Od 13 maja, kiedy otwarte zostaną trasy przez centrum,  będzie można przejechać się również zabytkowymi tramwajami. Historyczny tabor będzie woził chętnych w każdy weekend i dni świąteczne aż do 1 października.  

W czwartek podpisane zostało porozumienie rozpoczynające projekt "Poznań Miasto Mediacji". Ma on promować mediacje w administracji i wzmacniające świadomość prawną poznanianek i poznaniaków.

1 i 3 maja na liniach miejskich będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy, natomiast we wtorek, 2 maja sobotni - to najważniejsze zmiany w transporcie zbiorowym na długi weekend majowy. Inaczej będzie też funkcjonować część linii podmiejskich i nocnych.

W sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 11:00 odbędzie się kolejny w tym roku spacer przyrodniczy. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję przejść się po terenach użytku ekologicznego "Traszki Ratajskie".

Już po raz 19. Miasto nagrodziło najlepsze prace doktorskie i magisterskie obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. Wyróżnienie otrzymało 13 autorów. Dyplomy wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

W związku z otwarciem od 13 maja całej trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, a także przejazdu przez ulice Fredry, Mielżyńskiego i Św. Marcin, zmieni się układ linii tramwajowych. 

13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Św. Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul. Towarową, a 13 maja tramwaje wrócą również na Pestkę.

W środę, 26 kwietnia, o godzinie 9:30 Kolejka Parkowa Maltanka wyjedzie w pierwszy w sezonie 2023 kurs z pasażerami. Wozić ich będzie trasą wzdłuż jeziora Maltańskiego do Nowego Zoo przez pięć miesięcy, aż do 24 września. 

Gry i zabawy sportowe, warsztaty tenisa ziemnego lub pilotowania dronów, wystawa fotograficzna czy kiermasz z wypiekami - to wszystko czeka poznaniaków i poznanianki na rodzinnym festynie. Odbędzie się on w sobotę przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1. 

Liczba wyników na stronie
30