Okres wakacji to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. Dzięki dawcom możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia i życia innych osób. Jak zostać jednym z nich? Gdzie i kiedy można oddać krew w Poznaniu?

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą pływalni przy ul. Taborowej. Nowoczesny obiekt powstanie w sąsiedztwie parku Manitiusa, dokąd blisko będą mieli mieszkańcy Grunwaldu, Łazarza i Jeżyc. 

Wirus HCV to cichy zabójca, który może poważnie uszkodzić wątrobę. Niestety ponad połowa zakażonych nim osób nie wie, że jest chora, więc nie rozpoczyna odpowiednio szybko leczenia. Lekarze z miejskiego szpitala im. J. Strusia chcą to zmienić. Zamierzają przebadać ok. 5 tysięcy osób - za darmo, bez skierowania i bez wcześniejszego umawiania się. Przyjść może każdy.

Obecnie w ramach monitoringu miejskiego działają 1 433 kamery oraz Zintegrowane Centrum Zarządzania Kryzysowego i Oglądu Monitoringu Wizyjnego. Jego utworzenie znacząco wpłynęło na bezpieczeństwo na poznańskich ulicach - w ubiegłym roku wykryto o blisko 60 proc. więcej zdarzeń wymagających interwencji niż przed otwarciem centrum. System cały czas jest rozbudowywany i unowocześniany.

Usługi opiekuńcze, zrobienie zakupów, posprzątanie mieszkania - to tylko niektóre rodzaje wsparcia, jakie można otrzymać w programie pomocy sąsiedzkiej. Każdy, kto chce z niego skorzystać, może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W czwartek, 4 lipca rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na kolejnym odcinku ul. Reymonta. Po zakończeniu prac kierowcom będzie wygodniej poruszać się także na części ulicy od ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego.

Liczba wyników na stronie
10