Warsztaty "Hulaj przepisowo"

W niedzielę 12 września mieszkańcy Poznania mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu "Hulaj przepisowo". Wydarzenie organizowane przez Poznań CityLab promowało bezpieczną mikromobliność w przestrzeni miejskiej. Wiele osób skorzystało z darmowego przejazdu hulajnogą elektryczną oraz podzieliło się opinią na temat przyszłości miejskich stref mikromobilności.

Konsultacje z mieszkańcami, po prawej stronie niebieski namiot, wszyscy stoją na placu, dwie osoby trzymają rowery, w tle fontanna. - grafika artykułu
Warsztaty "Hulaj Przepisowo" - rozmowy z mieszkańcami

Na odwiedzających plac Wolności czekali przedstawiciele firm wypożyczających hulajnogi - Bolt, Lime oraz Dott. Ofertę hulajnóg elektrycznych zaprezentował także sklep ERIDERS. Na placu Wolności pojawili się również przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania, Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, Straży Miejskiej oraz strażacy OSP Krzesiny, którzy zadbali o bezpieczeństwo zgromadzonych uczestników.

Podczas wydarzenia zespół ds. smart city, który zbierał opinie mieszkańców na temat możliwych usprawnień w funkcjonowaniu hulajnóg elektrycznych w przestrzeni miasta. Udział w ankiecie pozwolił jej uczestnikom wyrazić swoje zdanie w kwestii możliwości powstania stref wypożyczeń, które miałyby stanowić rozwiązanie problemu porzucania hulajnóg elektrycznych w nieprzeznaczonych do tego miejscach. 

- Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być właśnie wprowadzenie stref wypożyczeń. Zastosowanie takiego rozwiązania zależy jednak przede wszystkim od zdania mieszkańców Poznania - podkreślał Michał Łakomski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Smart City. Wciąż można wyrazić swoją opinię i wziąć udział w ankiecie

- Wydarzenie zorganizowane przez Urząd Miasta Poznania było doskonałą okazją do przekonania się, jak wygodnym i bezpiecznym środkiem transportu są hulajnogi elektryczne - oczywiście przy stosowaniu się do aktualnie obowiązujących przepisów. Musimy zabezpieczyć się podwójnie, to znaczy stosować się do przepisów, ale także obserwować innych użytkowników - mówił Jan Popowski, właściciel salonu ERIDERS w Poznaniu. Takie postępowanie umożliwia bezkonfliktowe współdzielenie przestrzeni miejskiej z innymi jej użytkownikami.

"Hulaj przepisowo" to przykład wydarzenia, dzięki któremu możliwa staje się komunikacja pomiędzy mieszkańcami, samorządem i firmami działającymi w segmencie hulajnóg elektrycznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za okazane zainteresowanie i zaangażowanie, zarówno promocją mikromobilności, jak i wkład w kreowanie nowoczesnych rozwiązań w przestrzeni miejskiej. 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety.